| dragosbogdan001 a întrebat:

TPU! Am si eu o problema cu tastatura
Cand apas y imi apare z, cand apas sa pun doua puncte imi apare Ş, iar cand apas sa pun ghiliemle imi apare Ţ etc. Care o fi problema etc.. Care o fi problema? Si cum o reyolv?
Sunt afectate mai toate comenzile care se fac cu ajutorul shift!

Răspuns Câştigător
| PROTOTYPE a răspuns:

Trebuie sa setezi tastatura. Iti apare pe bara jos ro sau en. Alegi de acolo.

| dragosbogdan001 explică (pentru PROTOTYPE):

Am umblat pe acolo si nu stiu ce am facut ca acum scrie normal! Inainte sa-mi zici tu asta, datorita raspunsului dat de KyLerMzQ. Dar tu zici mai explicit ce trebuie sa faci, si, chiar daca problema era rezolvata cand tu tastai, iti dau funda!

9 răspunsuri:
| Sonic2070 a răspuns:

Jos in dreapta in bara iti apare "RO" Dai click pe el si seteaza English happy

| dragosbogdan001 explică (pentru Sonic2070):

Nu vreau sa schimb limba! Oricum s-a rezolvat acum!

| KyLerMzQ a răspuns:

Pai ai tastatura in alta limba. Seteaz-o in engleza sau romana.

| painkilleeer a răspuns:

Tastatura ta este setata in limba romana.(RO in partea dreapta jos). Apasa pe RO si schimba-l in EN si tastatura va reveni la normal.

| dragosbogdan001 explică (pentru painkilleeer):

Da,stiu,dar era setata pe: Romanian(legacy) si eu am rezolvat-o dand click pe : Romanian(standard). Mai erau si variantele :Romanian(proggramers) si US.

| Raus a răspuns:

Pai jos in bara unde arata cat este ceasul apare o tastatura si cu un RO langa ea.Dai click pe ea si setezi limba Engleza. Sper ca te-am ajutat! Funda!?

| dragosbogdan001 explică (pentru Raus):

Nu-mi mai spuneti toti acelasi lucru! S-a rezolvat!

| StaicuFlorian a răspuns:

Sault ALT+SHIFT si se schimba tastaturabatting eyelashes