| Thebestkiller a întrebat:

Am un playstation 2 slim, pal, SCPH 75004. Consola e modata cu free mcboot. Am observat ca nu imi mai invarte cd-urile nici dvd-urile. Am incercat si originale si facute de mine. Cred ca unitatea optica e de vina.As dori un site de unde pot sa cumpar o unitate optica sau o modalitate de a o repara.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu merita reparata. Te costa cat nu face toata consola...

| express11 a răspuns:

Okazii.ro

| strike118 a răspuns:

Mi se intamplase si mie problema asta. Tot ce am facut a fost sa imping putin unitatea optica mai departe de rotita din mijloc care invartea discul. Discurile dupa au mers, probabil se blocase acolo. Nu sunt sigur daca asta ti-ar merge si tie dar incearca.winking