| romario97 a întrebat:

Buna TPU am un telefon LG gd510 si cand instalez ebuddy imi spune "your internet settings must be activated for Java aplications"! nu stiu ce sa fac!

13 răspunsuri:
| moldovianu a răspuns:

Iti trebuie activat serviciul internet pe mobil si setari corespunzatoare pentru telefonul tau de la operatorul din care retea faci parte!

| romario97 explică (pentru moldovianu):

Telefonul are java midp 2.1 dar si conexiunea este activata dar nu inteleg poate o fi din cauza k nu am activat proxythinking

| moldovianu a răspuns (pentru romario97):

Setarile pentru internet le ai facute? ma refer la astea:
Nume conexiune(connection name): Orange Internet

Purtator date(data bearer) : GPRS

APN(access point name) : net

Nume utilizator(user name):nu se completeaza

Parola(password):nu se completeaza

Autentificare(authentication) : Normala

ignora "Orange" e doar un exemplu, ca nu ai specificat reteaua!

| romario97 explică (pentru moldovianu):

Le am facute
winking

| moldovianu a răspuns (pentru romario97):

Nu,ceva din setari tale e sigur, proxy nu are treaba! Cauta setari manuale pentru reteaua ta si model de telefon si compara.

| moldovianu a răspuns (pentru moldovianu):

Ce retea esti?

| romario97 explică (pentru moldovianu):

Frog(cosmote)

| romario97 explică (pentru romario97):

Si inca ceva netul imi merge pe telefon

| moldovianu a răspuns (pentru romario97):

Incearca sa reinstalezi java, chiar daca zici ca o ai, update sau din nou..asta e problema, altceva numai poti face!

| St3fan97 a răspuns:

Trebuie sa ai setarile de internet facute si daca netul merge in browser dar nu merge in e buddy intra la meniu>conectivitate>java settings{setari java daca il ai in romana} si dai profil >si selectezi java nu internet dai save si gat

| romario97 explică (pentru St3fan97):

Multumesc mult stefan, mi-a fost de mare ajutorhappy

| St3fan97 a răspuns (pentru romario97):

rolling on the floor)))

| romario97 explică (pentru St3fan97):

Mah dc nu mai intri pe mess?