| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu care sunt sau este diferenta dintre placa video de exemplu gtx 750 si gtx 750 ti? Si va rog sa imi ziceti care merita cumparata? Vreau un raspuns cat se poate de sincer, multumesc, la multi aniwinking!

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ti-ul e mai rapid, desigur.
Ca si posesor de Ti de vreun an jumate' (am luat-o imediat ce a devenit disponibila in tara), in momentul de fata ti-as recomanda un GTX 950 macar. E cu ~50% mai rapida si cu vreo 40% mai scumpa. Dar poate ne zici si ce sistem ai, ce rezolutie are monitorul, si ce/daca joci.
@Sn4k3: Intrebarea se adresa celor care nu sint orbi, totusi.

| Badboy12Spike a răspuns (pentru KodrutZ):

Am un processor Intel xeon x3360 de 2.83 ghz (quad core) 8 gb de rami ddr 3 si acuma am un nVIDIA geforce gt630 2 gb ddr3 si m-am gandit la gtx-ul acesta

| KodrutZ a răspuns (pentru Badboy12Spike):

Rezolutia monitorului? La ce naiba folosesti Xeon-ul ala, ca e procesor de server?

| Badboy12Spike a răspuns (pentru KodrutZ):

19 inch, joc pe rezolutie maxima 1440x900 joc gen cs go si gta 5 merg fara probleme numa vreau sa stiu merita sau nu cumparata gtx 750 ti?

| KodrutZ a răspuns (pentru Badboy12Spike):

Depinde ce model si cu cit.

| Sn4k3 a răspuns:

Eu nu am vazut nici o diferenta. Uite cateva detalii despre aceste placi video http://computergames.ro/......a-maxwell/ poate iti vor fi de folos.

| DrGeorge a răspuns:

GTX 750 TI are overclock si mai multe texture units.

Acum depinde de modelul exact, GTX 750 este si de 1 GB, iar GTX 570 TI este de 2.

| darkusss a răspuns:

Din cate stiu Seriile TI sunt oc din fabrica si cu cateva rops si texture units in plus.
Deci Gtx 750Ti. La Multi Ani!