| yyyyy a întrebat:

cum fac sa nu imi mai apara o imagine neagra dupa ce nu mai stau la pc vreo 5 minute. adica acea imagine vreau sa apara peste vreo 15 minute. cum fac? unde dau acea imagine neagra care apare nu are nimic.(adica nu e vreun defect al pc-ului ). cand misc mouseul dispare imaginea dar eu nu vreau sa apara fiindca in acel moment sunt intrata pe mess si apare idle si asa vreau sa apara mai mereu si sa pot vedea cine iese de [e mess si cine nu. adica daca apare imaginea aceea nu mai vad numai daca apas pe mouse dar apoinu mai am idle. plizzz ajutor. vot+funda :X

6 răspunsuri:
| PaulCCraciun a răspuns:

Click dreapta pe desktop, proprietati, iar la screen saver maresti timpu cu cat vrei (ai acel "wait") si ai mai jos un buton "power", apesi, iti apare o fereastra si scrie undeva pe jos "turn off monitor", mareste timpu ala. AI GRIJA, exact sub "turn off monitor" exista "turn off hard-disk", sa NU modifici nimic acolo

| GabyAdicaEu a răspuns:

Clik dreapta pe ecran, propietati si cauti acolo!

| Rosaria a răspuns:

Stii ce se intampla? Calculatorul intra pe staddby. Ca sa maresti durata de intrare pe standby, da mai intai click dreapta pe desktop, pe un spatiu gol, si apoi click normal pe Properties, apoi alegi meniul Screen Saver, de unde alegi numarul de minute pe care il doresti la optiunea Wait. Cam asta e. Bafta, si sper ca te-am ajutat.

| PaulCCraciun a răspuns (pentru Rosaria):

Rosaria, calculatorul nu intra pe standby, inseamna ca tu nu stii ce e ala standby. Intr-o explicatie rudimentara, standby e atunci cand pc-ul e, sa zicem "partial" inchis, putand fi repornit la apasarea oricarui buton(in general) de pe tastatura, dar el nu se mai incarca, nu mai apare chestia aia cu windows, etc. in schimb explicatia care ai dat-o pentru eliminarea "problemei" este buna.

| DND a răspuns:

Dai click dreapta apoi apesi la "properties">>"screen saver" setezi numarul de minute apoi dai pe "ok"

| Savu_Dorina_Florentina_1987 a răspuns:

Eu c trebuie sa fac sa numai imi apara imaginea neagra la webcam