| nyko06 a întrebat:

de exemplu daca am achizitionat un produs de la Emag si doresc sa-mi iau ceva mai performant din aceeasi categorie se poate returna si da diferenta a trecut mai bine de un am de cand am produsul? Ei deunde au acele produse resigilate si care mai au su cateva defecte? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Conform legii la achizitiile online produsul se poate returna in termen de 10 zile in ambalaj original si stare impecabila, insotit de acte.
Emag ofera 30 de zile in loc de cele 10.
Dupa 30 de zile beneficiezi de bani doar daca devine inutilizabil in urma unui defect acoperit de garantie, nu il poti returna voluntar.
Bafta

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se mai poate. Produsele resigilate au fost vandute si in perioada de garantie au fost returnate ori s-au descoperit defecte atunci cand il probau. Numai bine!

| 0rlando a răspuns:

Produsele resigilate, sunt cele care au suferit daune la transport sau cele returnate în termenul stabilit de ei.
Ei nu fac bișniță cu piese SH, chiar și produsele resigilate sunt noi.

| albertodelrio211111 a răspuns:

Noi nu putem stii, cel mai bine ar fi sa intrebi pe respectivul daca se poate, dar daca ai asteptat 1 an e aproape imposibil.