| Frank51 a întrebat:

ieri am incercat sa instalez windows xp de pe un card de 4Gb, l-am facut bootabil si am copiat imaginea cu Rufus, apoi am selectat cardul la bootare, dar atunci cand trebuia sa imi vina ecranul cu partitiile, imi spune asa :"Setup can not find the End User Licensing Agreement, EULA", si imi arata Press F3 to restart, deci nu merge. sa fie cardul de vina sau windowsul? Trebuie sa mentionez ca am avut si Windows 7, si acum am Windows 8.1, dar vreau inapoi la XP.

6 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Card adica stick USB, nu? Ca sa ne facem intelesi.

Folosesti Rufusul la zi, este? Daca nu, fa-i upgrade si reincearca. Nu uita de File System care trebuie sa fie NTFS.

| Frank51 explică (pentru miTzuliK93):

Neh, este card microSD, scuze ca n-am mentionat asta, rufusul e la zi, problema este ori cardul ori windowsul, acum am gasit alt windows(alta imagine), si incerc cu asta, daca nici asta nu merge atunci cardul ar fi de vina nu?

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Frank51):

Ori cardul, ori modul in care faci acel card, desi eu n-am auzit de card bootabil. Presupun ca are adaptor USB si-l introduci in port, este? Intreb informativ, ca sa stiu pentru mine.

Daca nu merge nici cu ala, incearca sa-l faci print alt program. Daca nici asa, atunci e cardul.

| Frank51 explică (pentru miTzuliK93):

Cu acest card microSD de 4 Gb am facut tot cu rufus un Windows 8.1 pe care il am instalat acum, si a mers excelent, cred ca nu gasesc o imagine(iso) buna.

| Ottakringer a răspuns:

Nu ar fi mai simplu sa il bagi pe un CD/DVD si ai scapat de atata bataie de cap?

| Frank51 explică (pentru Ottakringer):

Am CD cu windows Xp la un prieten, deci nu am nevoie sa mai fac unul, am vrut doar sa pun o varianta de Xp pana mi-l aduce.