| BULLS3Y3 a întrebat:

Imi puteti spune daca pe o placa de baza ASRock 960GC-GS FX se portriveste procesorul AMD FX 6300
Ajutati-ma va rog sunt foarte confuz... Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ursey a răspuns:

Din cate vad la specificatii la placa de baza suporta
http://www.asrock.com/mb/AMD/960GC-GS%20FX/?cat=CPU

| BULLS3Y3 explică (pentru ursey):

Apropo as vrea sa iti spun ca ramii sunt 3GB DDR2... CE VREAU EU ESTE CAM ASA: CPU-AMD FX 6300
GPU: NVIDIA GFORCE 210
PSU: NU STIU CUM II ZICE DAR ESTE DE 400W
MOTHERBOARD AsRock 960GC-GS FX
eu as zice ca ar trebui sa mearga... cu 3 gb rami ddr2, tu ce spui?

| ursey a răspuns (pentru BULLS3Y3):

La sursa ar trebui sa umbli un pic sa fie cam 550W dar daca e real 400w merge ca placa ta video nu mananca mult acum depande si de cate componente pui in plus daca te rezumi doar la un HDD sau un ssd si un DVD mere

| BULLS3Y3 explică (pentru ursey):

Astăzi mă duc să aachiziţionez placa de bază, am să te anunţ dacă merge sau nu.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Suporta.

| ursey a răspuns:

Asta este al tau FD6300WMW6KHK si din cate vad suporta pana la 8300FX