| Peter28 a întrebat:

Mi-am cumparat niste casti Genius cu microfon si am vrut sa testez microfonul sa vad daca functioneaza. Si nu imi recunoaste vocea. Adica, nu imi aud vocea. Il conectez unde trebuie la unitatea centrala si activez microfonul (are un in-line de unde controlez si volumul si este un buton pentru microfon). Daca aveti vreo idee de ce nu imi merge, spuneti-o. Dau funda! P.S: Am Windows XP.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intra n Control Panel - sunete - si vezi daca s-a recunoscut microfonul, adica intrarea audio pentru acesta.
Verifica daca nu este "Mute" pe microfon (volum).

| Peter28 explică (pentru Bula):

Am verificat asta de o gramada de ori si nu e pe "Mute", e la maxim. Si cand incerc sa imi inregistrez vocea cu Audacity, nu merge, nu imi inregistreaza vocea. Oare de ce imi face asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu trebuie sa se auda desi poti sa-i dai drumul incearca sa suni pe cineva de pe mess o sa vezi ca el ea te aude tongue

| Peter28 explică (pentru anonim_4396):

Si nici cand vreau sa imi inregistrez vocea nu merge. Am incercat cu alte microfoane si mergea, dar cu asta de la casti pur si simplu nu merge. P.S: Am folosit Audacity.