| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am făcut un PC nou, dar am o problemă...
Când l-am testat pe GTA 5 și War Thunder, am observat că nu are atâtea fps-uri ca pe testele de pe yt(aceleași componente), și are un fel de lag, adica se vede că merge bine, dar e ca și cum ar avea o scădere de fps-uri, iar pe GTA 5 da crash după câtva timp.
Am:
I3 7100
GT 1030 (Gigabyte)
HyperX Fury 8gb ddr4 2400
ASRock H110-M DVS R3.0
Segotep SG-D600 S.C.R 600W
Hdd WD Purple 1tb
Hdd-ul e de supraveghere dar merge și la PC(l-am primit de la cineva).
Am Windows 10 Pro, și nu sunt obsedat de fps-uri, dar știți bine că mai ales la War Thunder am nevoie de multe fps-uri. Chiar pe yt am văzut un test tot cu GT 1030, 4 gb RAM și Pentium g4620 sau ceva de genul, pe high la 1080P avea peste 60 fps(e in linkul de mai jos)
https://m.youtube.com/watch?v=mdcwAJn8hwo

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

El are 8gb ram.

| MouseSoricelDecasa a răspuns:

Salut placa ta de baza e buna dar mai bine iti recomand un i5 sper ca te-am ajutat

| TTSP a răspuns (pentru MouseSoricelDecasa):

Performanta i3-ului e destul bună, nu e mare diferență între cele 2, dar eu nu am performanta pe care ar trebui sa o am.

| MouseSoricelDecasa a răspuns (pentru TTSP):

Ok eu am i5 si imi merge gta 5 si war thunder in 60 fps-uri

| TTSP a răspuns (pentru MouseSoricelDecasa):

Nu m-ai înțeles... Știu că i5 e mai bun ca i3, dar problema mea e că configurația asta nu scoate atâtea fps-uri cat ar trebui, de exemplu pc-ul din linkul de mai sus are peste 60 fps-uri, chiar și 74 pe High 1080P, cu un procesor puțin mai slab decât al meu. De aceea, eu ar trebui sa am mai mult de 60, dar nu am, si nu înțeleg de ce... Mersi totuși că ai încercat