| CrisaCriss a întrebat:

:*
Nu imi mai porneste laptopul. Am crezut ca nu are baterie si cand i-am bagat incarcatorul mi-a aratat ca acumuleaza curent timp de 3 secunde dupa care nimic (de obicei licarea incontinuu).
Pur si simplu nu stiu ce are, nu i-am facut nimic. Cu o seara in urma cand l-am inchis nu avea nici o problema, iar azi nu mai porneste. Aveti vreo idee legata de ce ar putea avea?

7 răspunsuri:
| adicyder a răspuns:

Ori bateria este prea descarcata ori s-a stricat incarcatorul(mai mult ca sigur)!

| Sorinutsu a răspuns:

Buna, adicyder, odata ce incarca, ce legatura are incarcatorul? se aprinde ledul de la incarcator? dar cel de la laptop? laptopul merge si fara baterie, doar ca trebuie sa il tii permanent in priza, bateria este exclusa, ai incercat sa l lasi un timp cu incarcatorul bagat? eu zic sa il aspirezi putin, poate fii si praful cauza, in general praful este cel mai mare dusman al laptopului, totusi, daca se aprind ambele leduri, problema ar fi din pc, posibil monitor ars, ma rog, incearca sa conectezi un monitor vezi ce se intampla, dar daca nu porneste deloc, este din incarcator sau plin de praf. bafta

| CrisaCriss explică (pentru Sorinutsu):

Mrs de raspuns :*
Si da, se aprind ambele leduri, dar cel de la laptop sta aprins in jur de 3 secunde dupa care nu se mai aprinde deloc, decat daca scot si bag din nou incarcatorul. O sa incerc sa il las la incarcat mai mult timp sa vad daca obtin vreun rezultat.

| Sorinutsu a răspuns (pentru CrisaCriss):

Scoate bateria si aprinde l asa, daca nici asa nu merge schimba incarcatorul, sau ultima varianta praful, insa atunci cand un laptop se incinge, se duc si componentele treptat de la caldura, dar tu scoate bateria si aprinde l asa de inceput, :*

| qqIonutz a răspuns:

Iati un incarcator nou si incearca!

| Mihai_Schumacher_1989 a răspuns:

Am un laptop Lenovo si problema e ca atunci cand e in priza fara baterie functioneaza perffect. il sting si ii pun bateria, il bag iar in priza si nu se aprinde. palpaie beculetul de la baterie si butonul de pornire. care ziceti ca ar fi problema?

| Gabriel_Mario_1987 a răspuns:

S-ar putea ca incarcatoru tau sa aiba probleme