| RaZvYtHeMaFiA a întrebat:

Buna TPU sa zicem ca daca ai un monitor mic de 17 inch cu rezolutia maxima 1260 x 1024 si daca iei un sistem gaming cu i5 ivy bridge si o placa video nVIDIA gtx 560 ti 448 cores pe acel monitor un timp are ceva, pana se schimba monitorul cu full hd?

Răspuns Câştigător
| Anonim0091 a răspuns:

Nu, nu o sa aiba nimic monitorul.
Daca ai rezolutia mai mica, numarul fpsurilor ( frames per second) va fi mai mare. Pentru un joc iti trebuiesc 40-50 fps, ca sa mearga perfect. Opinia mea, mult noroc.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu are absolut nici o problema, doar ca sistemul nu va fi folosit la adevarata sa capacitate(o parte din componente nu o sa se prea "chinuie" ca nu a pentru ce)

| RS4 a răspuns:

Nu are absolut nimic, asa cum au spus altii, placa video poate rezolutii mult mai mari, dar monitorul va merge doar la rezolutia lui maxima! bafta!