| P3trutz a întrebat:

va rog mult sa ma ajutati! Am net cu viteza de 6Mb/s si evident ca nu downloadez cu aceasta viteza. Am windows 7, va rog mult sa-mi spuneti cum pot sami maresc viteza macar cu 30-50% Miam mai marito o data cu pana la 100Mb/s si am incercat inca o data modalitatea aia si nu mai merge. Ofer fundita la cel care imi da raspunsul detaliat si cel mai bun. TINAND CONT CA AM WINDOWS 7 PROFESIONAL!

5 răspunsuri:
| RazzyFUnik a răspuns:

tongue nu exista windows 7 profesional e o aberatie big grin
viteza netului variaza in functie de multi factori ora nr de utilizatori servere latimea maxima de banda adica trsnfer de date etc daca atat poate atat duce

| LLTCATpRoduction a răspuns:

Nu poti sa-ti maresti viteza, daca ei ti-au dat 6 tu cum sa faci din 6 -100?
schimba firma
o placa de retea mai ''isteata''
depinde si de cat de aglomerata e reteaua
windows 7 professional nu EXISTA, e un windows hackuit
cablu de retea=fibra optica

| P3trutz explică (pentru LLTCATpRoduction):

Pai ma vreau sa-ti spun ca eu in urma cu 3 saptamani am marit-o am dat speedtest si-mi arata aproape 100. Stiu ca se poate si tocmai am facut asta, dar vream sa aflu de ce nu mai merge si a 2-a oara. Am marit DnD (o varianta) si alta prin run> gpedit.msc

| LLTCATpRoduction a răspuns:

Aia ce ai dat tu e un speed test pe diferite servere, nu are legatura cu download-u tau.nu o sa ajungi tu in viata ta sa tragi cu 100mb/s...eu cand ma conectez imi arata 400mb/s.dar de unde atat! intra si tu la dial-up si fa-ti-l de 1000mb/s.dar cand o sa tragi tot asa tragi, nu o sa faci tu download cu 1000mb/s.

| Lex169 a răspuns:

Cauta o alta firma de internet.