| Neinteles a întrebat:

Va rog sa ma ajutati pentru ca de trei ore tot plang de suparare.
Am lovit din greseala monitorul cu o minge de tenis si mi-se vede o dunga subtire, roz in partea dreapta a ecranului.
Dau funda si vot celui care isi face putin timp pentru a ma ajuta.

7 răspunsuri:
| ionut3693 a răspuns:

SAlut! incearca sa " masezi " locul ala. eu asa am facut si a disparut. Bafta!

| Neinteles explică (pentru ionut3693):

La mine nu merge aceasta metoda, este o dunga care pe culori inchise se vede bine iar pe culori deschise nu prea se observa.

| ionut3693 a răspuns:

Inseamna ca l-ai fisurat

| Neinteles explică (pentru ionut3693):

Nu e fisurat, cred ca acele cristalele lichide din el sunt cauza.

| Neinteles explică (pentru ionut3693):

Ne e fisurat, poate ca am afectat acele cristale lichide?

| ionut3693 a răspuns (pentru Neinteles):

Da, acele cristale s-au crapat si trebuie schimbat. Cam cat de mare este dunga?

| Neinteles explică (pentru ionut3693):

Este pe verticala iar la grosime este de aproximativ 2 mm.