| oNNeRuNN a întrebat:

VREau sa-mi iau o placa video si nu stiu daca PC-ul meu o recunoaste acum am placa video:Rage Fury pRo/Xpert 2000 pro si placa mea de baza este Nvidia NfORCE-6161BA1EC-5(ASTA E IDUL PLACII ) SI NUmele este Abit NF7-S2(g)ce placa pentru jocuri as putea sa iau si sa si mi-a recunoasca?

4 răspunsuri:
| tpb a răspuns:

Pai in primul rand ai zis ca ai placa video nVidia.Cauta pe internet upgrade la driver-ul tau actual: http://www.nvidia.com/Download/Scan.aspx

Acest site scaneaza si iti rezolva problemele de la placa, printr-un upgrade.Sunt sanse sa imbunatateasca radical placa fara sa cumperi una noua...dar daca totusi vrei sa iti cumperi una noua, cumpara nVidia si cheama pe cineva sau du-te cu PC-ul la tehniciani IT.

Bafta, sper ca te-am ajutat... Funda?;;)

| oNNeRuNN explică (pentru tpb):

Nu m-ai ajutat deloc omule eu am pus intrebarea ce placa pot sa-mi iau pentru jocuri si ti-am dat placa actuala si placa de baza si u sami spui ce fel de placa sa-mi iau

| tpb a răspuns (pentru oNNeRuNN):

Pai nu ai inteles ce ti-am spus mai sus... poti sa iti cumperi doar nVidia sau alte care sunt compatibile cu pc tau, asta ca sa afli te duci la tehnician IT si iti spune ce iti poti lua eu n-am datele pc-ului tau sa iti zic exact ce placa.dar nu are sens sa iti iei una noua pentru ca daca faci upgrade la placa actuala o sa mearga la jocuri foarte bine dar ce sa iti fac daca nu intelegi.asta e!

| oNNeRuNN explică (pentru tpb):

Mai da mie numi merg unele jocuri din cauza placii de ex FIFA 07