| Tudorchiriac a întrebat:

Vreau sa-mi pun al doilea monitor VGA conectat la Unitate, am doua sloturi de VGA, dar cand il pun nu imi recunoaste monitorul, dar pe un slot de DVI Imi merge, deci acum am un VGA si un DVI. De ce nu imi merge si celalat VGA?

5 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Pai ce placa video ai? daca este o placa video compatibila. intra la setarile placii video, si poti schimba pe dual monitor,

| Tudorchiriac explică (pentru octav005):

Am verificat recent, si nici daca pun un vga me mufa care nu mergea, nu recunoaste monitorul, da, cred ca e o problema de la placa video.

| octav005 a răspuns (pentru Tudorchiriac):

Pai incearca cu placa onboard. scoate placa video din slot si vezi daca merge cu cea onboard.

| Tudorchiriac explică (pentru octav005):

Cea onbord nu merge. Ce pot sa fac?

| iwefgOficiall a răspuns:

Posibil ca placa video sa nu suporte 2 ecrane sau trebuie activat ceva.