| IuliaaDia a întrebat:

Bună TPU, vreau sa stiu dc nu merge să instalez cs pe laptopul meu. De abia l-am cumpărat dar nu merge. E laptop android.Îmi apare ca se instalează și când dau klick pe el intră pe Writer unde îmi apare scris..sau nu știu..Please help!
Funda!

1 răspuns:
| RxTx a răspuns:

Nu o sa mearga in veci Microsoft windows pe un laptop care a fost facut pentru android
Pentru ca androidul merge pe procesoare mai slabe
Ca sa iti mearga windows-ul trebuie ca procesorul sa cunoasca anumite instructiuni pe care nu le cunoaste
ca si cand ai vorbi engleza dar nu stii toate cuvintele in limba engleza
pe cand procesoarele pe care merge windows stiu toate cuvintele.

Eu personal te pot ajuta cu instalarea gratuita a unui linux macar ca sa iti mearga inapoi calculatorul
uitate pe net cum arata ubuntu sau knoppix