| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor am o intrebare: De ce cand deschis orice fisier wordpad sau notepad imi arata scrisul distorsionat parca ar fi in chineza laughing am windows7 va multumesc pentru orice raspuns

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca nu poate citi fisierul respectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca nu poate citi fisierul respectiv.

| wdRink a răspuns:

Nu înţeleg cum adică distorsionat. O poză ar ajuta.

| RELIABLE a răspuns (pentru wdRink):

Adica daca vreau sa deschid un referat imi arata tot felul de siboluri amestecate
ca astea: àþ¿ðŠèŸOìè¿øšè23’9 ×7¥

| wdRink a răspuns:

Instalează notepad ++. Încearcă cu alte editoare de text sau cu browserul. Poate ce vrei tu să deschizi nu e fişie text

| RELIABLE a răspuns (pentru wdRink):

Am incercat cu de toate, am incercat si pe celalat pc si merge ok
dar pe laptop am instalat de curand windows 7 si nici fisierele din cs de tip text nu le citeste cum trebuie. Cred ca o sa reinstalez windows-ul, mersi oricum.

| jeek0 a răspuns (pentru wdRink):

Notepad ++ e pentru developeri.

| LihaciuDaniel a răspuns:

Incearca sa schimbi font-ul