| Adella92 a întrebat:

Bună tuturor! Am o mică problemă: mi-au sărit recent două taste de la laptop. Una dintre ele doar s-a desfăcut, încă are micuțele piese intacte.dar la una mi s-a dezlipit și acel mic cauciuc ce ajuta la apăsarea tastei. Cum aș putea rezolva această problemă? Un service ar putea face ceva?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Numai într-un service autorizat, nu service de cartier, asta de vrei reparație făcută cum trebuie nu ca(și) lumea
Depinde de modelul laptop-ului tău, la unele modele tastele sunt prinse cu niște clipsuri mici, clipsuri ce se pot desprinde și prinde iar la la loc, asta pentru a se facilita mentenanța, dar la alte modele acest lucru nu se mai poate remedia doar cu o tastatură nouă;„distracție" ce te va lăsa cu un minus din buget de la 100 ron în sus, manopera inclusă). Succes

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

In functie de model se poate intampla ca tasta care doar a sarit sa poata si impinsa la loc si "prinde".
Ai putea incerca la un service, ei ar trebui sa poata rezolva.

| Ralucaa69 a răspuns:

Mai bine cumperi alta