| GiAnca a întrebat:

Buna tuturor!
Am o problema.
De ceva timp incoace primesc o gramada de mesaje pe e-mail de pe Facebook de la diversi oameni.Chestia e ca eu nu mi-am facut cont de Facebook.M-am gandit ca cineva mi-a spart parola de Yahoo si s-a folosit de adresa mea.
Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Da, acestea sunt mesaje spam, nu ti-a spart nimeni niciun cont. Probabil cineva rau voitor a accesat o baza de date cu adrese de mail printre care se afla si a ta si din aceasta cauza ai primit mesajul. Si eu primesc de astea, cel putin doua pe zi laughing

10 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Cam cum suna un astfel de mesaj? Poate sunt mesaje spam.

| GiAnca explică (pentru JustCosmin):

Ceva gen:
Hi sexy happy I just saw your picture on Facebook you're cute...
can we chat on yahoo messenger? my yahoo messanger name is desirablebadgirl8392
pls addme hunny i'm online now and horny lol! happy

| GiAnca explică (pentru JustCosmin):

Binecuvantat fi tu!
Ce m-am speriat!

| GiAnca explică (pentru JustCosmin):

Am crezut ca mi-a spart cineva parola. laughing

| JustCosmin a răspuns (pentru GiAnca):

Data viitoare marcheaza-le ca fiind spam si sterge-le. Toate mail-urile care ajung in SPAM, acolo sa ramana, ca ele se sterg singure dupa 30 de zile. Nu e nevoie sa le accesezi. Eu am mai primit asemenea mesaje SPAM si cu numele prietenilor si la subiect scria "re: facebook"...deci nici astea nu sunt mesaje de luat in seama, ca tot SPAM sunt.

| GiAnca explică (pentru JustCosmin):

Iarta-ma! Am uitat sa mantionez ca imi apreau in casuata de SPAM.
Si eu ma intrebam ca proasta de ce imi tot apar si ce-s cu ele.

| JustCosmin a răspuns (pentru GiAnca):

Neatentia. Se mai intampla si de astea tongue

| SkaterGirl112 a răspuns (pentru GiAnca):

Dinastea primesc si eu sad

| JustCosmin a răspuns (pentru GiAnca):

Da, acestea sunt mesaje spam, nu ti-a spart nimeni niciun cont. Probabil cineva rau voitor a accesat o baza de date cu adrese de mail printre care se afla si a ta si din aceasta cauza ai primit mesajul. Si eu primesc de astea, cel putin doua pe zi laughing

Răspuns utilizator avertizat