| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp cand imi deschid Pc-ul imi apare "disk check", astazi am incercat sa intru pe cateva jocuri dar nu se deschideau si imi aparea jos, in coltul din dreapta : "Launcher.exe-Corrupt File/The file or directory C:\User\User\AppData\Local is corrupt and unreadable.Please run the Chkdsk utility"; unele jocuri imi merg altele nu si am cautat pe net ce inseamna Chkdsk si am gasit tutoriale in care trebuia sa iti verifici disk-ul. Asta am si facut dar degeaba...si cand il reporneam ca sa se verifice disk-ul imi aparea ca nu se poate verifica deoarece am un pachet de programe instalat si mi se explica ca trebuie sa merg in control panel pentru a le sterge, dar nu stiu ce programe(Autochk cannot run due to an error caused a recently installed software package, Use the system restore feature from the control panel to restore the system to a point prior to the recent software package installation.). Ce as putea face sa rezolv cumva problema aceasta? P.s Am Windows 7..am incercat de foarte multe ori sa verific disk-ul, imi apare ca are o eroare dar cand sa il restartez nu il mai verifica ( scuze de exprimari dar chiar nu stiu ce sa fac).

Răspuns Câştigător
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Salutare!

Eu cred ca ai reusit sa găsești ceva virus pe undeva. In cazul asta, poti incerca un antivirus bun sau o formatare a calculatorului.

Ca idee in caz ca nu e virus, calculatorul tau a suferit vrei șoc sau ceva? Discurile sunt tare sensibile. Asta ar putea fi cauza, deși dupa eroare, cred ca e virus.

| Anca233 a răspuns (pentru Bratu_Andrew_2000):

Nu am avut probleme pana acum cu el, s-a mai inchis brusc cand a mai fost cate o pana de curent.

| Anca233 a răspuns (pentru Bratu_Andrew_2000):

Poate fi si de la internet? Fiindca am incercat sa dezinstalez acel jos si nu mi.l poate dezinstala fiindca nu imi gaseste niste fișiere (Database, cred)..si netul e cam aiurea de la vreme. Si imi zice de corruped filles sau ceva de genu acesta