| Diana99624 a întrebat:

Buna tuturor! Va rog sa imi recomandati o persoana sigura sau un loc unde as putea primi servicii de instalare Windows si Office pentru laptopul meu. Si rog sa fie in Bucuresti. Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca cel mai recomandat este sa mergi cu laptopul la un service de IT, dar sa intelegi cum sta treaba cu sistemul de operare, windows in cazul tau, ca sa iti puna windows 10/11 original cu licenta costa sute de lei sa zicem 300-500 lei! Deci vei primi pentru 50-100 de lei instalarea unui windows gratuit asa cum este el "lasat" la descarcare gratuit de catre Windows, se da jos de pe serverul lor cu un instaler https://www.microsoft.com/en-gb/software-download/windows10
Pe de alta parte suita de programe Office : word, excell etc costa destul de mult de acea trebuie sa te gandesti la o solutie de softuri alternative, se gasesc la fel de bine softuri gratuite care fac ce face si Microsoft office

Deci ce poate face cel de la service? Instalarea windowsului copie gratuita care nu te incurca cu nimic fata de cea cu licenta si iti mai poate instala o serie de softuri de care ai nevoie precum driverele : placa video, sunet etc ce este nevoie ca laptopul sa functioneze corect

| charlesLeclerc a răspuns (pentru Simpatic):

Nu e chiar așa. Sunt licențe de Office 2021 la doar 88 lei. Sau cu tot cu stick la 189 lei;

Legale și originale, pe Softieftin.ro

| Wr3nch a răspuns:

Aoleo fata, e 2022. Cu un stick si un tutorial de 15 minute le poti pune singura.

| Diana99624 explică (pentru Wr3nch):

Vad ca nu ai inteles nimic din ce am zis.Imi trebuie stick ul ala de care zici tu, ca sa l instalez. Si care e problema ta daca eu vreau sa l duc la cineva sa mi-l puna?

| Wr3nch a răspuns (pentru Diana99624):

Problema nu amlaughing) Ramai cu 50, 100 de lei in buzunar, si e asa usor ca daca ai laptop nou in 2 ore termini cu ambele. Dar daca ai bani de dat, dai cu drag, nu te opresc eu.

| Simpatic a răspuns (pentru Wr3nch):

Simplu este pentru cei care am mai facut asta de zeci chiar sute de ori, dar nu uita ca exista si situatii cand trebuie sa stii ce sa faci, de exemplu cand treci de pe un windows vechi pe altul s-ar putea sa ai nevoie stii cum sa faci partitiile tip MBR sau GPT, patitionare, sa creezi spatiu, poate vrea 3 partitii C, D, E in loc de uzualele C si D happy
Zic si eu

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Mesaj in privat si e rezolva, ma ocup cu asta