| umbra09 a întrebat:

Buna ziua am o tableta Goclaver Orion70 si am facut rotu si am instalat o aplicatie tableta si-a dat un mini restart cum ar veni si nu a mai pornit am apasat pe butunul de reset dar nimic pcul o citeste dar nu-i gaseste partitiile cardul si memoria iei interna ce pot sa fac daca o duc la garantie ce fac aia ca am rootato? cine ma ajuta are funda

2 răspunsuri:
| denyemy a răspuns:

Daca e root facut corect nu ti-o mai acopera garantia, si trebuie reparata pe bani, dar daca nu e facut complet (ca eu asta inteleg din cate zici tu) atunci s-ar putea sa ti-o repare, ca trebuie refacute partitiile si resoftata, asta e problema la tablete, cand le faci root isi tampesc partitiile... am patit si eu cu una serioux. mi-au facut la garantie.

| umbra09 explică (pentru denyemy):

Deci de curios am resetat-o dupa root si nu s-a sters... dar am o aplicatie super user de unde pot sterge oricand rootul pacat ca nu porneste tableta sa--l sterg eu deci imi mai acopera garantia?