| Pancis_Kriss_1996 a întrebat:

Am un Dell Inspiron 6400
si cand bag cablul de alimentare in el nu se aprinde dar daca bag o baterie incarcata merge imi puteti spune ce problema e la el? vreau sa spun ca pana acum nu mai am avut probleme cu el dar de cateva zile imi tot face figuri Va rog frumos un raspuns correct. Funda

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Pai alimentatorul ala mai livreaza vreo tensiune? Daca da, atunci inseamna ca ai probleme pe partea de alimentare de pe placa de baza!

| Pancis_Kriss_1996 explică (pentru K0sti):

Alimentatorul merge l-am probat pe alt Dell, ok sa zicem ca e de la placa de baza, ce ar trebui facut?

| K0sti a răspuns (pentru Pancis_Kriss_1996):

Pai tu ce crezi, la service cu el! Daca ai noroc se face, daca nu...nu! Depinde ce e crapat!

| Pancis_Kriss_1996 explică (pentru K0sti):

Ok merci oricum happy

| K0sti a răspuns (pentru Pancis_Kriss_1996):

Pentru putin! La chestii din astea nu te pot ajuta pe net! happy