| Alex66 a întrebat:

Buna ziua de curand mi-am instalat windows 7 64 bit, iar in bara de start imi arata semnul de la sonor cu un 'x' 'no speakers or headphones are plugged in ' desi am conectat boxele la Pc. Ajutati-ma urgent va rog sa rezolv problema! big grin

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.Trebuie sa fie o setare ceva.
Dupa ce ai instalat ai dat un restart la PC?

16 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Click dreapta pe my computer, manage, device manager si in dreapta iti apare ceva cu rosu sau un triunghi galben (nu stiu exact) daca nu ai vreun driver instalat.

| Alex66 explică (pentru taken):

Da'mi te rog un link de la un driver sa descarc (eu am incercat multe si nici unul nu a functionat) (am citit pe net sa schimb din BIOS dar acolo nimic suspect sa para ca audio este desable' )

| taken a răspuns:

Http://drivers.softpedia.com/downloadTag/Realtek+AC97
Daca spui ce placa de baza ai iti caut exact driver-ul.

| Alex66 explică (pentru taken):

Placa de baza 'ASRock N68-s,Ati Radeon Hd 3450

| taken a răspuns:

Poti sa faci update dar sa ai grija daca apare KB971033(trebuie debifat acest update).
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| taken a răspuns:

Descarci de aici
http://support.lenovo.com/en_US/downloads/detail.page?DocID=DS003584
Dai in stanga pe sageata neagra.
Extragi din arhiva, deschizi folderul si dai dublu click pe setup...

| Alex66 explică (pentru taken):

Inainte de a instala asta sa dau unistal din manage? LA driverul audio care e instalat acum?

| taken a răspuns (pentru Alex66):

Lasa-l si pe ala.

| Alex66 explică (pentru taken):

Nu se intampla nimic cand am instalat driverul ala de la audio crying tot asa imi apare ...pff

| Alex66 explică (pentru taken):

Am reusit in sfarsit.am instalat un driver audio de Vista numit (via) big grin Oricum mersii foarte mult ca ai incercat! happy

| taken a răspuns (pentru Alex66):

Nu stiu ce sa zic.Trebuie sa fie o setare ceva.
Dupa ce ai instalat ai dat un restart la PC?

| taken a răspuns:

Aici ai driver pentru placa video pe care o ai:
http://drivers.softpedia.com/......ev-B.shtml
Acest driver nu are nici o treaba cu sunetul.

| Alex66 explică (pentru taken):

Sa instalez si driverul de la placa? eu nu cred ca trebuie ca merge ok.

| Klaudiu214 a răspuns:

Tu nu ai auzit de drivere

| Alex66 explică (pentru Klaudiu214):

Driverele sunt instalate... le'am dezinstalat si instalat iar...tot asa face