| 2Pac3Furious a întrebat:

Buna ziua TPU! Am si eu o problema in legatura cu aplicatia WhatsApp. Detin un Samsung galaxy s4 si am un grup cu niste prieteni. Problema este ca nu ii am la contacte, imi apare numele lor de telefon, poza de profil, dar in stanga nu imi mai apare numele lor de la whatsapp. Astazi am achizitionat s4, iar inainte am avut un s1 plus si chiar daca nu aveam numarul de contact salvat in agenda tot imi aparea in stanga numele individului, Va rog sa ma ajutati. Ofer funda celui mai bun si convingator raspuns!

5 răspunsuri:
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Deci, fa-ma sa inteleg, tie iti apar numele celor cu care ai vorbit, sau celor de la contacte?

1. Daca ai folosit un card de memorie pe care s-a salvat arhiva whatsapp, cel mai probabil este din cauza cardului de memorie.
2. Daca doresti sa stergi complet tot ce ai acum pe whatsapp, gaseste folderul WhatsApp pe SD card si stergel complet, apoi dai clear data la Manager Aplicatii -> WhatsApp.

Funda?

| 2Pac3Furious explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Deci pe s1 plus, la grupuri de whatsapp, mai erau persoane care nu le aveam in lista si aparea numarul lor +40... etc si in stanga numele de ex : Ion happy
Dar de cand am luat s4, imi apare numarul lor +40... etc si in stanga nu mai apare nici un nume, astfel in grupuri de 40 de oameni nu ii pot deosebie pe fiecare decat sa intreb : cine e ala cu... la final. Acum ai inteles? O fii din setari sau nu stiu, nu prea le am cu s4! happy

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru 2Pac3Furious):

Esti sigur ca ai aceste persoane in lista de contacte? Daca nu, incearca sa te iei dupa poze si sa salvezi fiecare contact in parte.

| 2Pac3Furious explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Pai asta vreau sa zic, ca nu le am in contacte, dar pe vechiul telefon chiar daca nu le aveam in contacte tot imi apareau numele lor. Asta inseamna ca difera de la telefon la telefon?

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru 2Pac3Furious):

Tot ce pot sa ma gandesc este faptul ca atunci cand instalezi whatsapp iti cere sa alegi un nume. pobabil whatsapp a facut un update intre timp si nu mai este valabil acest lucru. Voi verifica si pe telefonul meu si iti dau un raspuns.