| iasss a întrebat:

Calculatorul nu mi` se mai aprinde normal. Pentru al aprinde intotdeauna apas Tab si dupa aceea F1. Ce pot face sa imi fac calculatorul sa se aprinda normal?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Backup inseamna sa-ti salvezi toate datele de pe HDD pe un HDD extern, cheita USB etc. si dupa sa schimbi HDD-ul, iti recomand sa cauti pe cineva care se pricepe sa vada ca versiune de SATA ai la placa de baza si ce HDD iti recomanda. mai devreme sau mai tarziu vei avea numai probleme cu HDD-ul asta asa ca numai salva nimic important pe el (cand ma refer la probleme, ma refer ca va incepe sa corupa fisiere deci erori la programe, reinstalari de windows frecvente, fisiere pierdute etc.)

4 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Iti scrie cumva ceva de "SMART Status Bad"? daca da atunci este din cauza HDD-ului care este pe "moarte". este un mesaj de atentionare ca sa-ti faci back-up la date si sa schimbi HDD-ul.

| iasss explică (pentru al3xander):

Si cum fac asta?

| al3xander a răspuns (pentru iasss):

Backup inseamna sa-ti salvezi toate datele de pe HDD pe un HDD extern, cheita USB etc. si dupa sa schimbi HDD-ul, iti recomand sa cauti pe cineva care se pricepe sa vada ca versiune de SATA ai la placa de baza si ce HDD iti recomanda. mai devreme sau mai tarziu vei avea numai probleme cu HDD-ul asta asa ca numai salva nimic important pe el (cand ma refer la probleme, ma refer ca va incepe sa corupa fisiere deci erori la programe, reinstalari de windows frecvente, fisiere pierdute etc.)

| Yonut9898 a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi windowsul deoarece este virusat.

| iasss explică (pentru Yonut9898):

Am dat scanare de virusi si nu are virusi.