| YoMsG a întrebat:

Care antivirus e mai bun AVG, Norton sau Kaspersky, si de de ce?

Răspuns Câştigător
| tr3ig a răspuns:

Pot sa spun ca sunt fermier de virusi big grin problema cum au zis-o si ceilalti cel mai bun antivirus este aclea care are licenta cumparata nu hackwinking acum ca o parere din toto antivirusi pe care i-am avut am ramas la kaspersky. intraevar este foarte bun dar iti trebuie sa ai calculator nu jucarie, adica iti mananca foarte multe resurse cand scaneaza iti ia jumatate din ramii pe care ii ai ca sa intelegi mai bine. daca vrei unu sa te apere cat de cat poti sa bagi bitdeffender-u sau chiar si nodu, nortonu a inceput sa lase de dorit iar avg, avast si alte cele sunt gen rav8 daca mai tineti voi minte

| YoMsG explică (pentru tr3ig):

Eu il folosesc cu hack, deci daca am 3GB RAM deci e acceptabil sa tin kaspersky? deci de la el merge pc mai greu?

Răspuns utilizator avertizat
| tr3ig a răspuns (pentru YoMsG):

Da poti sa il tii, nu e problema eu il tineam pe 256 de rami big grin asa ca iti dai seama el cu cat are mai mult cu atat iti mananca mai mult ca are de unde. partea cu mersu greu nu este numai de la el mai este si de la alte programe care tot la fel manaca rami multi. daca vrei sa stii ce iti mananca memoria atunci cand calcu iti merge greu dai un task manager si te uiti acolo si vezi ce este foarte incarcat la procese posibil daca folosesti mozila si sa fii intrt pe ceva care sa foloseasca flash playeru sa iti manance jumatate din rami

| YoMsG explică (pentru tr3ig):

Auzi man dar daca ii dau exit ai vazut ca el se inchide, atunci mai functioneaza, a mai papa resurse?

| tr3ig a răspuns (pentru YoMsG):

De papat el iti mai papa ceva dar foarte putin, adica nu te mai deranjeaza in sensu asta, nu il mai simti (asta daca e vorba de kaspersky) da treaba e ca daca il scoti risti sa ai probleme cu virusii mai ales daca vrei sa te joci pe net

19 răspunsuri:
| MrBlueEnergy a răspuns:

Dupa topuri, si experti, s-a demonstrat ca Kaspersky este cel mai bun antivirus, bineinteles cu licenta. Daca vrei o perioada FREE, ti-as recomanda AVG.Dar totusi, e pacat la cat face Kaspersky.
Mult succes!

| downdl a răspuns:

Kaspersky antivirus 2013 gratis pentru un an promotiee: http://downdl.com/......g-edition/

| cfrtobias a răspuns:

Avast

Răspuns utilizator avertizat
| shannygelu a răspuns:

Nu pune nici unu eu stau de 2 ani fara si nu am probleme cu pc ul sau cu laptopul

| JusticeForCraiova a răspuns:

Avg norton mi se par jafuri pentru pc-uri perormante

Foloseste Avast Kasperasky si BitDeffender.
Acestea iti detecteaza imediat antivirusii ( cand tu esti pe net si navighezi pe google si vrei sa dai pe un site xxx te anunta ca e virusat si nu te lasa sa le deschizi sau daca downloadezi ceva la fel detecteaza si nu poti sal deschizi )

| Wrecked a răspuns:

Kaspersky daca il ai cu licenta este cel mai bun, doar ca o sa mearga putintel mai greu pc, sau doar mie mi se intampla asa.

| YoMsG explică (pentru Wrecked):

Si miehappyca il am dar nu stiu dc am avut odata 2 hackuri pentru metin2 cu Avira mergea un hack si celalalt zicea ca e virus, si cu Kaspersky imi arata ca hackul care nu mergea cu Avira mergea cu Kaspersky.

| YoMsG explică:

Deci Kaspersky este?

| TheBoY a răspuns:

Norton. eu l-am avut si a fost destul de bunicel

| Stormwatch a răspuns:

AVG,pentru ca poate detecta toti virusi depinde de versiune, 2002, 2012, ETC

| sikmariusik a răspuns:

Ideea este ca nu neaparat cel mai bun antivirus este potrivit pentru calculatorul tau. Trebuie facut un echilibru intre performantele calculatorului si cerintele de operare ale antivirusului. In alta ordine de idei toate aceste antivirusuri in varianta platita au etaje de protectie, trebuie sa iti dai seama care ti se potriveste... Protectia de virusi este invers proportionala cu "viteza de reactie" a calculatorului tau! scuze daca m-am lungit

| Wrecked a răspuns (pentru sikmariusik):

Mdea oricum ma protejeaza foarte bine si am avut si norton tot cu licenta si m-a cam dezamagit

| valeriac152000 a răspuns:

Cel mai bun este AVGhappy