| JohnnyClau a întrebat:

Care antivirus este mai bun pentru laptop(sa nu il cumpar)? (Am 6gb rami, placa video 2gb, procesor i5 quad core3.1)

Răspuns Câştigător
| i0nu14 a răspuns:

Http://windows.microsoft.com/ro-RO/windows/security-essentials-download crede-ma ce e cel mai bun, insa iti cere windows licentiat, sau cel putin recunoscut ca si original. (adica un windows7 pirtatat care sa fie apoi inregistrat cu vreun pack sau mai stiu eu ce.) merita incercat, e cu siguranta cel mai bun.

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu are dea face ce windows ai ca ai licenta sau nu.Antivirusul e ativirus si nu te intreaba de licenta de windows.Si nici nu te ingtreaba ce memporie ai tu sau ce hard sau procesor.Un antivirus merge pe orice calculator si orice calculator ar fi acest antivirus il face sa mearga mai slow. Poti sa ai si i7 si vei vedea diferenta cind rulezi cu antivirusul activat si fara.Cauta sa pui un antivirus cit mai ieftin care sa nu macine asa intruna sau sa caute dupa mai stkiu eu ce toate magariile de pe net.Un antivirus scump e scump pentru ca scaneaza dupa abslout tot, dupa virusi, dupa woarms, dupa spioni si asa mai departe. dupa pagini daca sint secure sau nu si bla bla.Deci cu cit un antivirus este mai scump cu atit calc tau va rula mai slow comparativ cum ar rula fara antivirus.Ia un norton din ala de 30$ si e numai bune.Il gasesti pe net online.Cred ca il poti pune pe 3 calculatoare diferite si ai un an.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga un AVG IS 2013

| Tagaso a răspuns:

Http://download.cnet.com/Avast-Free-Antivirus/3000-2239_4-10019223.html Te înregistrezi și ai 1 an licență, după care prelungești.

| xBlackDreamx a răspuns:

Avast

| Shobo91 a răspuns:

AVG Free/// bafta

| JohnnyClau explică:

Am bagat Microsoft si nu am nici o treaba cu el. merge foarte bine! cred ca este cel mai bun

| doareusitpu a răspuns:

Pai,avast si nu consuma multe resurse si te protejeaza foarte bine si cand navighez pe internet