| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre un hard disk normal si unul de tip SSHD? FUNDA :*

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

SSHD este un hibrid dintre SSD si HARD DISK, SSHD este mai convenabil decat un HDD pentru ca are si o memorie SSD pe care instalezi sistemul de operare pentru o incarcare mai rapida a sistemului de operare si un HDD pentru stocarea fisierelor. Merita mai mult sa cumperi un SSHD decat un HDD obinuit.

| kurinkita a răspuns:

1. SSD nu SSHD.
2. Simplu, un SSD vine de la Solid State Drive si nu are componente mecanice precum un HDD.
Spus si mai simplu, e un memory stick (Flash Drive) mai mare si viteze foarte mari de transfer care elimina zgomotul si viteza lenta data de discurile unui hard disk traditional.