| M00tssuuLLee a întrebat:

Care este mai bun dintre aceste aparate foto? Nikon sau Konica Minolta?! Si de ce?! funda;*

Răspuns Câştigător
| MariusCs a răspuns:

In general Nykon cand vorbim de aparate mai professionale sau semi, sunt mai mult utilizate pentru paparazii, in schimb daca vrei ceva de studio, portrete etc Canon mult mai bine. Eu am un Canon 550D si sunt super multumit de el, acum daca vrei ceva normal pentru a face diverse poze orice aparat digital merge bine.

14 răspunsuri:
| MariusCs a răspuns:

Depinde de ce model, in general Nikon a scos mereu aparate bune.

| M00tssuuLLee explică (pentru MariusCs):

Konica minolta nu ii stiu modelul stiu doar ca dimage Z5, optical zoom 12 x anti-shake, 5.0 megapixels, iar Nikon-ul, in general, mersi

| MariusCs a răspuns (pentru M00tssuuLLee):

In general Nykon cand vorbim de aparate mai professionale sau semi, sunt mai mult utilizate pentru paparazii, in schimb daca vrei ceva de studio, portrete etc Canon mult mai bine. Eu am un Canon 550D si sunt super multumit de el, acum daca vrei ceva normal pentru a face diverse poze orice aparat digital merge bine.

| pinkpanther395 a răspuns:

Nikon

| SăȘtiCăMereu a răspuns:

Depinde daca esti angajata sa faci poze e minolta daca le faci pur si simplu ca sa zic asa...e Nikon

| M00tssuuLLee explică (pentru SăȘtiCăMereu):

Nu sunt angajata, doar ca sunt nelamurita si vreau sa imi iau un aparat nou, am konica minolta, dar vreau sa stiu daca raman cu minolta sau sa imi iau Nikon, mersi

| SăȘtiCăMereu a răspuns (pentru M00tssuuLLee):

Atunci Nikon sa fie si astalalt vindel cu vreao 350-4? sau chiar mai multwinking

| M00tssuuLLee explică (pentru SăȘtiCăMereu):

Pai, sa stii ca Nikon nu este asa ieftinhappy, pentru ce vreau eu este de la 10 milioane in sus, si nu merita sa il vand pe asta cu 4 milioane, si sunt multumita de el

| SăȘtiCăMereu a răspuns (pentru M00tssuuLLee):

Ok ori cum e mai profiwinking daca vrei la peisaje e minunat si daca te pozezi pe tinehappy dar ai grija de elwinking

| reason2fly a răspuns:

Depinde pentru ce le folosesti. Eu sunt fotograf si detin un Nikon d 5000 si pot spune ca e genial, il folosesc cu obiective diferite pentru absolut orice, de la portrete, nunti, pisaje, am facut si fotografii pe timp de noapte destul de bune cu el. Il recomand cu caldura, de konica minolta nu stiu multe insa daca alegi sa iti iei unu te rugam impartaseste si noua parerile tale.

| AnnyJonathann a răspuns:

Cele mai bune sunt Nikon de ce? deoarece ca este foarte bun fotografiaza super

| MariusCs a răspuns (pentru AnnyJonathann):

Nu fotografieaza aparatu ci fotograful, trebuie sa fie foarte bun

| KaylaSlvt a răspuns:

In general nikon.acum depinde si de model.eu am un Nikon d40 si sunt f.multumita de el, chiar daca modelul e mai vechi.cel mai mult conteaza accesoriile(blitzul si obiectivul) pe care i le cumperi ulterior. body kitul lui original nu e extraordinar, deci conteaza mai mult accesoriile decat aparatul in sine.

| Silvioaraa a răspuns:

Nikon...am si eu si are o rezolutie forte buna.

| 1JustMe a răspuns:

konica pentru ca
Konica Minolta a primit premiul BERTL „Cea mai bună linie de producţie a anului" pentru echipamentele bizhub PRESS C8000... funda?