| Albert_Andrei_1997 a întrebat:

Cat ajutor urgent am un telefon Orange nivo am intrat voiam sa-i pun un rom nou asa ca am intrat in clockworkmod si am dat format la system sd card udisk... la tot si i-am dat reboot. deci sunt goale cum fac sa instalez din nou pe el ultimul backup am backup pe el nu stiu ce sa fac acum cand il deschid scrie secboot si niste cifre mai jos va rog ajutati-ma raman complet dator.

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa mergi cu telefonul, factura si certificatul de garantie, intr-un Orange Shop; telefonul va fi verificat si trimis in Service dupa caz.

O zi buna,
Orange Helper

| Albert_Andrei_1997 explică (pentru OrangeHelper):

Iti multumesc foarte mult pentru raspuns dar mai am o intrebare pentru tine eu am pus un prieten sa-mi faca abonament si sa-mi scoata telefonul dar eu am toate actele tot de la el mi le-a dat mie pentru ca eu i-am dat bani pe abonament si pe tel si eu platesc abonamentul iar el este plecat in alta tara trebuie sa iau ceva date de la el sau stiu eu buletin sau ma duc la ei si mil repara.Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Albert_Andrei_1997 explică:

Mam informat putin si am auzit ca e softbrick nu-mi intra in download mode sa-l pot repara nu-l pot deschide ce pot face o sugestie va roog nas vrea sa-l duc la service cum sa flashuiesc un rom fara download mode sau sal deschid pentruc a nu pot.