| anonim_4396 a întrebat:

Cat ar costa aproximativ sa repar un telefon scapat la apa (galaxy s3)? Telefonul se deschide doar ca nu incarca. e posibil sa fie mici probleme cu boxele/microfonul nu stiu l-am inchis din nou si e intr-un bol cu orez acum.Multumesc

4 răspunsuri:
| TheUnikBiby a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat o data, si am facut si greseala de a-l reporni dupa ce l-am scos din apa si abia dupa l-am inchis si i-am scos bateria, sim-ul si sd-ul. L-am lasat in orez si am folosit si phoeonul pe el. Dupa 3 zile mergea perfect. La service iti ia cam 200 de lei pentru s3, chiar am fost atunci si am intrebat.

| Barnutiu_Cristi_1996 a răspuns:

Il poti repara chiar tu, am avut o problema similara cu alt telefon.trebuie sa il desfaci, sa cureti piesele, sa cureti locu pentru incarcator si sa le lasi toate la uscat. Daca mergi la un service te-ar costa in jur de 100-150 lei dar daca dai de niste jegosi vor schimba piese ca sa umfle pretul final

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Barnutiu_Cristi_1996):

PIESELE NU SE POT CURATA laughingdoar inlocui sau depana, baga feonul in el lasa orezu lasa-l la soare cu ecranul in jos vreo jumatate de ora dupa aceea vezi ce merge si ce nu poate mai are apa in el si sta in scurt de aia nu incarca

| Adnan_Serpedin_1990 a răspuns:

Trebuia sa-i scoti bateria sa se usuce si ai facut bine ca l-ai bagat in bol si te ar costa 100 150 la mine in oras (Constanta)