Întrebare recomandată | PulbereDeStea a întrebat:

Cateva zile nu am mai folosit laptopul, azi cand am incercat sa ascult muzica am observat ca volumul este foarte scazut (cu boxele, volumul de la laptop si volumul de la videoclip de pe youtube la maxim). Daca ascult o melodie care este descarcata pe el parca este mai tare putin. Inainte mergea mai tare, ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| myruna2012 a răspuns:

Daca ai laptop-ul de mult timp adica 2-3 ani si apoi il mia lasi fara sa mearga cateva zile, pai da cam asa se intampla!

Nu poti sa faci nimic, dar eu zic ca o sa se remedieze...

Funda? ( doar daca merge )

| PulbereDeStea explică (pentru myruna2012):

A inceput sa mearga mai bine. Poate este asa cum ai zis.

| anonim_4396 a răspuns (pentru myruna2012):

Deci asta e ce-l mai tampit raspuns, eu lucrez in domeniul asta repar laptop, pc, televizoare, si nu am auzit de asa ceva, un lucru e sa fie bateria din bios descarcata si sa isi piarda setarile ceasului, sau chiar si volumul sa revina la pozitia 50% care bineinteles il poti da tare, nu cum zici tu ca nu poti face nimica.

10 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Vezi ca pe laterala laptopului trebuie sa ai butoane de volum mai tare sau mai incet.

Răspuns utilizator avertizat
| PulbereDeStea explică:

Am 2 boxe, iar una dintre boxe are 3 fire de cablu: un fir il pun la cealalta boxa, un fir il pun la laptop si celalalt fir in priza.

| CoolDanny22 a răspuns (pentru PulbereDeStea):

Incearca niste update-uri audio.

| DjCiprianAlexandru a răspuns:

Settings-control panel-volume

| IceCrEaMGiRl a răspuns:

Poate boxele dvs. au scazut in puterea de volum...De cat timp aveti boxele? Sau, volumul de la Control Panel e scazut...Verificati.

| paulapatricia a răspuns:

Poate boxele sunt de vina sau poate ar trebui sa reinstalati driver-ul audio. Cine stie, daca mai ai si alte probleme instaleaza din nou windows-ul

| Fechete_Cristi_1985 a răspuns:

Schimbi volumul de pe control panel.