| Qxigen a întrebat:

Caut web designeri dornici sa lucreze in echipa si sa invete lucruri noi. Cerintele pe care trebuie sa le indepliniti?
In aria de design(crearea psd-ului):
-trebuie sa aveti cunostinte basic in ale photoshop-ului, illustrator sau pentru cei cu linux GIMP.
-trebuie sa aveti imaginatie
-sa puteti lucra in echipa
-sa puteti discuta cu clientul si sa stiti exact ce vrea.
-sa aveti cel putin 2 ore timp liber
-sa aveti iq peste 100
Aria de coderi:
-obligatoriu cunostinte intermediare de html, css si basic de js, php, jquery, ajax.
-optional sa stiti sa lucrati in cms: joomla, drupal, wordpress
-sa puteti depista greselile
-sa stiti sa optimizati un site pentru browserele: opera, chrome, safari, firefox si cosmarul coderilor: Internet Explorer(6, 7, 8, 9) (asta se va invata deci nu e chiar obligatoriu)
Ce veti obtine in schimb?
-prieteni
-experienta
-un portofoliu care va va ajuta la angajare
-Money

Cine sunt eu? Numele e classified. Sunt un freelancer care vrea sa creeze cea mai bad ass echipa de web designeri.
Ce stiu sa fac?
-sa va frec la ridiche cu: fa aia, fa ailalta
-sa lucrez in photoshop, html, css, php, js, ajax, jquery
Ce nu o sa fac:
-nu o sa va tratez de sus
-Sa ii dau lui a friptura mai mare pentru ca a facut x, y, z lucruri si tu ai facut doar x si y. Pe scurt toti care veti participa la proiectul in derulare va veti obtine leafa

Momentan nu am stabilit numele echipei(il vom stabili impreuna). Voi plati eu hostingul si domeniul siteului. Bani veniti din reclama se vor duce in plata siteului si ce ramane va fi impartit.

Ce trebuie sa faceti:
-lasati-mi un email, id( skype, hotmail, gmail) pe privat ca sa va dau un mic test sa stiu de unde va iau.

ATENTIE! Cei sub 15 ani sunt din prima exclusi.
Motivul?
Nu vreau sclifositi si superman-i care sa zica ca face 10000 de lucruri si el nu face nici macar 1(e valabil si pentru cei peste 15 ani). Daca va credeti destul de matur si aveti sub 15 jos palaria sunteti ca si "angajati".
-cati voi recruta pentru acest proiect? 2. 1 coder si 1 designer momentan.
O seara buna si astept sa ma contactati big grin.

10 răspunsuri:
| ElektroViruss a răspuns:

Ce stiu sa fac : PS, CSS, HTML, PHP, MySQL
+ Securizare site impotriva MySQL Injection, RFI, LFI
+ Optimizare SEO

Da-mi mai multe detalii prin PM despre `job` : cum va fi impartita munca, orele de lucru, profit happy

| Barney a răspuns:

Am cunostinte PHP, MySQL, HTML, CSS, Photoshop de 4 ani. Un site facut de mine : www.whitefangs.ro si alte 3 care s-au desfintat, stiu si editare video PremierePro, animatie AfterEffects.

| sssSnake a răspuns:

Nume: Naghi Stefan Bogdan
Ani: 17 [11.04.1994]
Experienta: aproximativ 2 ani in ale` web design-ului
Email: naghistefan94[at]gmail[dot]com
Portofoliu: www.firstpixel.info

O zi buna!

| bloodbaa a răspuns:

IQ peste 100? Esti un gunoi, nici nu merita sa iti las raspuns.
Bafta!

| kings0fleon a răspuns (pentru bloodbaa):

El sigur are sub 50 =)

| Qxigen explică:

Inafara de bloodbaa care din pacate nu se incadreaza in cerintele de mai sus si a picat testul IQ pana acum chiar m-ati surprins cu cunostintele care le aveti. Oricum. V-am lasat la toti un id si un mail la care sa ma contactati si sa punem in practica cunostintele voastre. Pe scurt am sa va dau un test de maxim 3-4 zile in care sa imi dovediti ca stiti ceea ce ati enumerat. Inca mai astept propuneri. Aa da si am uitat sa precizez. Nu enumerati ceea ce nu stiti sau sa infloriti "ceva-ul vostru". Aviz pentru cei delasatori: daca nu puteti sa fiti macar 80% seriosi si incepeti prin a gasi motive uneori stupide alteori idioate ca sa nu faceti ce v-am zis puteti sa va luati gandul.

| Vertou a răspuns:

Ei bine am 17 ani si sunt un fost designer pe GrafikSpot.net si actual web designer pe ForumGratuit. Majoritatea timpului o petrec in PS,HTML, CSS, etc. Sunt veteran in aceste domenii (4 ani) si cred ca sunt destul de bun.Despre ce este vorba? Da mai multe detalii despre acest proiect...astept PM

| zuzuboy91 a răspuns:

Stiu o idee interesanta a unui roman. Orice stii sa faci, online sau offline poti sa postezi aici si cine cauta asa ceva te va gasi.
Intra pe ponturitari.ro si o sa vezi despre ce e vorba.

| MaisonRR a răspuns:

Eu am 15 ani si sunt un designer de logouri, mai mult partea video :D Am fost si designerul unui forum http://godsgaming.com/forum/, dar mi-am dat demisia si acum sunt Moderator acolo :D
Stiu sa lucrez in echipa, si mi-ar placea sa invat mai multe :)
Astept PM cu detalii;)

P.s Eu ma tin mereu de treaba :) Pe mess cand intru toti cer ajutorul meu, si eu ii ajut cu placere (PS, Grafici, Video, Engleza, Probleme la pc, etc.) :)

| ionut_1715 a răspuns:

Salut! Am cunostinte in ceea ce priveste HTML, CSS si Photoshop. Astept detalii, m-ar interesa colaborarea.
Bafta!