| Kijk a întrebat:

Ce antivirus recomandati:AVG 2011 sau Norton 2011,

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Niciunul...kaspersky internet security 2012, iti recomand!
http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kaspersky-Internet-Security.shtml

10 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Dintre alea 2, norton.
Altu mai bun ar fi kaspersky.

| PredatoR a răspuns:

Niciunul.
ESET Nod 32 sau Kaspersky, sau Avast, dar nu e cine stie ce.

| xXyOnutZhXx a răspuns:

ESET NOD 32 merge fara probleme

| Lion_9677 a răspuns:

Norton 2011

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand sa fugi de ambele variante, majoritatea celor care se viruseaza au una dintre variantele de antivirusi mentionati de tine, prin urmare iti recomand Avast free home.

Acesta se descaraca si foloseste gratis de aici

http://www.avast.com/en-eu/free-antivirus-download

Apoi completezi formularul de aici
http://www.avast.com/en-eu/registration-free-antivirus.php
si ai licenta gratis timp de un an de zile timp in care antivirusul respectiv isi face update-uri.
La anul nu mai instalezi nimic ci doar te inregistrezi iar completand formularul de mai sus si primesti pe e-mail licenta inca un an si tot asa pe viata.
De ce Avast?
Antivirusii nu stiu cand apar virusi, este ca si cum ai sta la use paznic si nu sti cine lucreaza in firma sa-l lasi sa intre, asa ca cineva iti spune x are voie, w nu are voie, asa ca apar in fiecare ora milioane de virusi.
Ei bine foarte multi utilizatori de internet printre care si eu captureaza virusi apoi sunt trimisi companiilor de antivirusi pentru ca acestia sa adauge update la semnatura, nici eu si nici altii nu le trimit celor de la AVG ori Norton ci la Avast, Kasperky, Panda insemnand ca acestia din urma pot de exemplu pot recunoaste majoritatea definitiilor de coduri din virusul vierme din familia Plaevo care se raspandeste extrem de mult prin facebook, messenger trimitand link-uri si mesaje false ca de la utilizatori.
Rezultatul, nu mai apar icoanele pe desktop, nu mai porneste adresa de messenger, alte programe, viermele se inmulteste singur si ruleaza in memorie si blocheaza tentativele de devirusare si scanare punand userul incepator in dificultatea de a-si formata intregul sistem informatic.
Sper ca m-am facut inteles si da, poti alege si Kasperky insa mai pot sa-ti spun ca de circa 7 ani folosesc Avast si uite-ma iti pot scrie aici.

| Tinkabell a răspuns:

Eu una avast pentru ca e ff bun si app norton e cel mai d *** antivirus.straight face iti zic straight face in fine fol p care vrei happy

| ISOtech a răspuns:

Norton 2011.

| fixy a răspuns:

Eu sunt de acord cu critical.am avast 6.0 si n-am probleme deloc...lucreaza 100%. RECOMAND

| rockid a răspuns:

Kasperky este cel mai bun dar consuma multe resurse si este mai greu de umblat cu el eu iti recomand malware anty bits anti malware este cred eu cel mai bun si avg este mai bun dintre alea 2 norton e praf rau de tot

| GeluMarius95 a răspuns:

AVG e super bun nu am avut nici o problema de cand il am si nu am reinstalat windows-ul de un an si jumatate :X
http://www.idownload.ro/modules/wfdownloads/singlefile.php?cid=33&lid=1328