| AlxGoliatH a întrebat:

Ce este un telefon replica? Si care este diferenta dintre un Smasung galaxy s3 original si o replica s3? Daca este un telefon replica are specificatiile injumatatite decat originalul si se strica mai repede? dau funda cine imi explica

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Replicile la orice telefoane sunt făcute doar să arete identic.Ca și calitate cele originale sunt de calitate că au tot ce trebuie la specificații, replicile în schimb de exemplu în loc de cameră foto de 5 mp au camere foto vga, ecrane lcd de calitate foarte proastă ce se vede pixelizat pe ele, softul adaptat pentru ce componente au și anmke în loc de ios(de exemplu) ai pe el un fel de soft de telefoane antice dar la care i s-au schimbat iconițele ca să semene cu cel original(doar să semene).Ca să nu mai zic de componente care sunt de unică folosință care o dată stricat ceva la telefon nu se mai poate repara, deorecee unele din acestea, nici mă car placă de bază nu au, pe ce să fie fixate componentele, ca sa nu mai zic de faptul că pur și simplu telefonul este lipit nu prins în șuruburi(deși la prima vedere par că îs șuruburi nu îs că îs plasticuri), și lista continuă. Dacă ar fi să continui aș scrie 2 ore într-una, dar nu am timpul necesar.Succes

| horia2012 a răspuns:

Du-te aici pentru Replica:
http://www.dualgsm.ro/......p-261.html
iar aici Originalul:
http://www.emag.ro/......EQGCTBBBM/
Compara-le cu atentie.
Uita-te si aici: Replica e telefonul pe care nu scrie "Samsung".
http://www.youtube.com/watch?v=_O5wOG5I3CU