| TabooR a întrebat:

Ce parere aveti de sfarsitul lumi in 2012 toata lumea zice ca va veni atunci dar eu zic ca el vine si noi nu stim deja au fost cutremure foarte mari acum se anunta inundati ploi abundente iarna a fost un mare calvar pentru toata europa aproape... ce ziceti am dreptate intr-un sens?

8 răspunsuri:
| Edw08 a răspuns:

Abia astept...

| Sapphire a răspuns:

Mayasii spuneau ca in 2012 vine sfarsitul lumii pentru ca nu mai aveau ei foi sa faca alte calendare pentru anii urmatori. laughing

Eu nu cred ca va veni sfarsitul lumii. Va veni un sfarsit, dar nu al lumii ci al unei ere. Vom intra intr-o noua dimensiune ca sa zic asa si numai cei puternici vor supravietui schimbarilor ce vor avea loc pana in decembrie 2012.

Bye!

| wert a răspuns:

Daca asta ar fi singurul meu gand, as dormi si eu linistit noaptea.

| Xname a răspuns:

Eu zic ca atunci cand o vrea Dumnezeu tot o sa ne "scufunde corabia", desi speram ca nu prea curand. Oricum pana atunci traieste-ti viata din plin tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da
sunt de acord cu tine

| Anonim1045 a răspuns:

Nu e neaparat adevarat ca in 2012 e sfarsitul lumii...Chestia asta cu 2012 este dupa un calendar fff vechi care a fost facut pana in 2012 si aia care l-au descoperit au zis ca atunci e sf lumii.Eu nu cred asta... E o prostie!
Oricum daca vrea Dumnezeu poate fi sfarsitul lumii chiar maine...

| costinf a răspuns:

Stai sa ti explic...
niste arheologi au gasit un calendar mayas...
dar la ei nu e pe zile, e pe ani.
si ultimul an este 2012.
si in fiecare an faceau cate o predictie dupa stele, ca si horoscopul, si ultima predictie zicea ca ceva nou vine, adica anul nou. dar maniera in care au spus o arheologi a adus de crezut ca vine sfarsitul lumii.si apropo cutremurele astea inseamna ca pamantul s-a eliberat de forta pe care o acumulase deci nu pote fii vreun cataclism

| Lore_4815 a răspuns:

Daca privesti din latura sta da dar nu cred ca vien sf lumii ci vom avea aprte cu toii de o schimbare vom trece spre o alta etapa a vietii noastre ca fiinte vom evolua sau ne vom "prabusi" happy