| Andreea50 a întrebat:

Ce parere aveti despre ultimele versiuni ale Internet Explorer? Va multumeste vreuna? Daca nu, ce browser utilizati si vi se pare foarte bun? In ambele cazuri, motivati! Nu urmaresc nimic deosebit. Doar vreau sa aud niste pareri. Cu cat mai multe, cu atat mai bine.winking ( scuze daca nu am ales tocmai bine categoria )

10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Internet explorer cu toate ca face eforturi...este unul dintre cele mai proaste browsere!
...cel mai bun dupa parearea mea este google chrome pe care ti-l recomand cu incredere!

Răspuns utilizator avertizat
| shadovv a răspuns:

Internet exporer este destul de bun dar prefer Mozila Firefox pentru ca e cea mai rapida. Momentan folosesc Safari pentru ca Mozila a avut mici probleme la addonui si restarta pcul. Sunt complet multumit de Safari pana in momentul de fata.

| darkhell217 a răspuns:

Eu folosesc mozilla firefox beta 4, si mi se pare mai rapid ca internet explorer in totalitate

| agentulagent a răspuns:

FOLOSESTE Google Chrome... este foarte bun si merge mai usor decat Microsoft internet explorer.

sper ca te-am ajutat
bye bye... fundita

| natashacrown a răspuns:

Pai.internet explorer este destul de bun.dar mai repede merge cu firefow. e bun si safari.si opera :]] dar pentru mine tot mozilla ramane cel mai bun ^^

| Andreea50 explică:

Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri. Chiar nu ma asteptam sa raspunda atatea persoane (de obicei la intrebarile mele primesc cam 2 - 3 raspunsuri laughing ). Interesante parerile voastre. Ma asteptam ca raspunsurile sa fie diferite in ceea ce priveste continutul lor. Acest lucru demonstreaza inca o data ca subiectivismul este in prim plan. Acum imi permit sa "votez" si eu. laughing Internet Explorer (cel putin versiunile mai vechi) imi pare foarte "lent". Cu Google Chrome nu am resusit sa ma obisnuiesc inca (nu-l folosesc de prea mult timp), Mozilla Firefox - bunicel dar parca ii lipsesc cam multe pentru a fi numarul 1, si in sfarsit despre Opera (pe care il si folosesc de mult timp) pot spune ca m-am obisnuit foarte repede cu el, imi pare si rapid, si usor de utilizat, nu cred ca l-as schimba prea curand. Deci votul meu merge la Opera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea părerilor de aici sunt sub influența spiritului de turmă mai mult, doar 2 mi s-au părut cât de cât personale. IE9 e mai bun cu mult față de Firefox 4. E demonstrat. Uitați de versiunile vechi ale IE. IE9 reprezintă un nou început. În momentul de față IE9 concurează direct cu Google Chrome și Opera. Firefox e de fapt codaș.
Sper ca cineva să citească link-ul ăsta:
http://www.tomshardware.com/......,2909.html

Verdictul e cât se poate de clar. De ce e așa de bun IE9? Datorită suportului complet pentru accelerare hardware prin DirectX10/11 în Windows 7. Asta înseamnă că se folosește de capabilitățile GPU-ului(procesorul plăcii video, mult mai rapid decât un CPU) pentru a randa paginile Web.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerile de genul: "IE e cel mai prost"(nu știu cum) sau ceva de genul și punct... mi se par în ziua de azi infantile, niște păreri în necunoștință de cauză, ca să nu mai zic că-s și neargumentate?!

| hiphopjohnny a răspuns:

Internet explorer 9 mi se pare ok, multe bug`uri rezolvate.eu folosesc Opera 11.01, e rapid happy