| Gherghisan_Ionut_1999 a întrebat:

Cine imi recomanda un laptop pret intre 2.000-2.500 lei incare placa video sa fie nVidia Geforce GTX (maxim) si procesorul Intel core i5?
P.S : Vreau sa mearga bine unele jocuri din 2013-2014

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Toate is bune. Ca si performante, acel Acer e cel mai grozav, insa e bine sa stii ca in general Acer-ul nu are cele mai grozave materiale(adica are un aspect de ieftin, chiar daca performantele is ok). Lenovo e mai echilibrat(ca si materiale) insa placa video e nitel sub ce e la celalte doua. Asus-ul este cel mai lent din cele trei, dar are un 'feeling' mai bun.
Sincer eu daca as lua ceva pentru mine, as merge pe Lenovo, dar pana la urma tu alegi.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu gasesti tu gtx la banii astia.
Oricum, ai ca variante http://bit.ly/1vLoNE3 sau cu cpu mai puternic, dar mai scumpe: http://bit.ly/1vLoTLQ sau http://bit.ly/1vLoWYg

| Gherghisan_Ionut_1999 explică (pentru sltlp):

Care e mai bun? si ruleaza totul mai bine pe ele?

| sltlp a răspuns (pentru Gherghisan_Ionut_1999):

Toate is bune. Ca si performante, acel Acer e cel mai grozav, insa e bine sa stii ca in general Acer-ul nu are cele mai grozave materiale(adica are un aspect de ieftin, chiar daca performantele is ok). Lenovo e mai echilibrat(ca si materiale) insa placa video e nitel sub ce e la celalte doua. Asus-ul este cel mai lent din cele trei, dar are un 'feeling' mai bun.
Sincer eu daca as lua ceva pentru mine, as merge pe Lenovo, dar pana la urma tu alegi.

| Kampion a răspuns:

Iti recomand un Asus G750. George a facut review despre el si are Intel core i7 si placa nVIDIA. Funda

| Gherghisan_Ionut_1999 explică (pentru Kampion):

Frate eu am zis 2.000-2.500 lei, tu imi dai unul de 5.000-6.500 lei laughing

| Xennome1993 a răspuns:

De bani aia il poti face pe piese si iti pui tu ce vrei si iesi mult mai ieftin dar n-a faci ce vrei e banu tau daca vrei sa imbogatsti pe altu e treaba ta