| MysteriousOfficial a întrebat:

Cine stie sa foloseascaPhotoshop? Am instalat cs3, dar nu merge corespunzator. Cand dau la New >- File nu imi deschide fila, pur simplu, ca si cum nu as fi apasat pe nimic. Mia este o problmea cu imaginile. Nici pe acestea nu mi le deschide de prima data. Trebuie sa dau de mai multe ori pana imi afiseaza una din ele. Am probleme si cu uneltele. De exemplu, Lasso Tool nu imi selecteaza partea dorita. Conturez obiectul respectiv, dar nu ramane selectat.
Care ar putea fi problema? Am Windows 7. E posibil sa fie din cauza calculatorului?

3 răspunsuri:
| StefanKogut a răspuns:

Imi suna ca un "bad install", ori tu nu l-ai instalat corespunzator ori ai folosit kit cu probleme. De cele mai multe ori e a doua varianta.

| MysteriousOfficial explică (pentru StefanKogut):

E perioada de proba, ca sa zic asa... pentru 30 de zile. L-am instalat ok... e posibil sa aiba probleme din cauza placii video?

| StefanKogut a răspuns (pentru MysteriousOfficial):

Versiunile de Photoshop din CS3 si CS4 nu sunt compatibile cu Window 7, dupa cum a publicat Adobe pe site-ul lor. Trebuie sa instalezi Photoshop CS5 sau CS6. CS6 nu este disponibil decat pe 64bit.