| Gicalaur a întrebat:

Cu pot sa păcălesc locația telefonului sa ma arate ca sunt in alt loc fata de cel care sunt, am folosit aplicați după magazin play precum mock gps... a funcționat, numai ca eu am nevoie sa păcălesc locația pentru o anumita aplicatie dar are un sistem de securitate si m-a detectat ca folosesc aplicație pentru locație, sper ca ati inteles ce vreau sa spune. Intrebarea e urmatoarea. Cum pot sa păcălesc aplicația de care am nevoie ca sunt in alta parte fara sa ma decteteze ca folosesc o aplicatie de locație?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa pacalesti o aplicatie sau un GPS, dar poti sa re-editezi la mana locatia unde te aflai in ziua cutare, la ora cutare.

| Zuzu1991 a răspuns:

Ai 2 probleme nu una
1. program de schimbat locatia, cum ar fi
https://www.google.com/search?q=fake+location+android

chiar unele nici nu se uita la GPS, mai ales ca pot fi dati in judecata d'aia, mai ales in Yurop unde sunt legi explicite care sa iti protejeze intimitatea, asa ca...
2. TREBUIE sa pacalesti si IP-ul, degeaba te dai in China daca ai IP de Romania, iar pentru asta iti trebuie SI un vpn cu tara respectiva

| Legion7X a răspuns:

De ce să pacalești gps Te urmărește careva pe telefon?

| Gicalaur explică (pentru Legion7X):

Nu ma urmărește nimeni dar vreau sa păcălesc o aplicatie cu o locație falsă, as avea de castigat!

| Wr3nch a răspuns (pentru Gicalaur):

Descarci un app de vpn decent. Cu plata. Sau te uiti la tutorial pentru open vpn si iti alegi ce server vrei din cele gratis.

| Vântulalb a răspuns:

Daca aplicatia are sistem de verificare a locatiei ca securitate, nu o poti pacali.

| Lucian887 a răspuns:

Deși este important să ții cont că manipularea datelor de localizare pentru aplicații poate încălca termenii de utilizare și politicile acestora, poți explora instrumente de falsificare a localizării mai avansate, care oferă funcții pentru contracararea detecției. Un astfel de instrument este iRocket LocSpoof, care își propune să ofere o experiență de schimbare a localizării fără probleme, minimizând riscul de detectare de către aplicații.

LocSpoof poate fi descărcat din magazinul Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.irocket.locspoof