| loving2008 a întrebat:

Cum adica sa sterg contactele dupa imprimanta?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cum adică ai întrebat tu de nu înțelege nimeni ce vrei?
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, e greu! Ce înseamnă "contacetele"?
Uite-te pe cartea tehnică a imprimantei!
Pa, pa.

| zacrazy a răspuns:

Tare greu iti e tie sa descifrezi precum ne e si noua.

Hai ca incerc totusi...

Gaseste intai contactele. Mergi dupa imprimanta si sterge-le. E important sa stai dupa imprimanta altfel operatiunea va esua. Daca nu te descurci suna la un service specializat.

Amaru' ei de limba romana rolling on the floor

| zacrazy a răspuns:

Spune toata problema ca nu-mi dau seama despre ce contacte vorbesti. Te referi cumva la cartuse?

| zacrazy a răspuns:

Scoate cartusele din imprimanta. Vei vedea, pe ele, o "banda" de culoare maronie cu multe "puncte". Acelea sunt contactele. Nu vad sensul stergerii lor, e frectie la picior de lemn. Daca contactele sunt problema, n-ai ce face, trebuie sa inlocuiesti cartusele.

Care e de fapt problema cu imprimanta?

| loving2008 explică:

Tare e greu e sa intelegi?
Am gasit undeva ca trebuie sa stergi contacetele dupa imprimanta si eu am intrebat cum se face asta.

| loving2008 explică:

Nu stiu care sunt contactele.Imprimanta o am de un an si ceva si nu stiu unde e cartea ei.

| loving2008 explică:

Da la cartuse ma refer

| loving2008 explică:

Nu-mi recunoste cartusul negru si am vazut pe alt site aceeasi problema si cineva i-a raspuns sa stearga contactele de la cartus.

| IF88MDL a răspuns (pentru loving2008):

Salut, pana la urma ai rezolvat problema cu cartusul? eu am aceeasi problema doar ca mi-l citeste pe cel negru dar nu-l citeste pe cel color, am sters si contactele cu spirt ca sa nu fie murdare de tus si tot degeaba, am schimbat si cartusul si tot nu merge!
am sters si contactele de la imprimanta cu spirt si tot degeaba... ce pot sa fac?
am inteles ca unele imprimante daca inca mai printezi cu ea cand iti arata ca mai are putin si se termina cartusul iti da o eroare iar daca incarci cartusul sau il inlocuiesti trebuie sa resetezi imprimanta, stie cineva cum se reseteaza? a mea e HP deskjet 2050.