| Kesha1428 a întrebat:

Cum as putea sa o conving pe mama sa-mi ia o tableta de la 4 la 7 milioane(lei vechi) adica e putin, dar nu stiu cum sa-i zic, sa nu o enervez, deoarece mi s-a mai luat si nintendo DS, laptop, paystation 2, schede pentru nintendo, telefon cu tounch screen, calculator.Si nu stiu cum sa formulez intrebarea.Parca mi-e si jena...batting eyelasheshee hee va rog, cine imi da cel mai bun mod si cea mai buna replica si s-o incerc sa mearga ii dau FUNDA! Please, ajutor!

Răspuns Câştigător
| MYK3 a răspuns:

Spune-i ca de 2 zile toti se lauda cu tablete si zii ca vrei si tu una! in legatura cu fitele :LASATI MA FATA IN PACE daca are bani ce aveti voi de acolo: si incearca sa iei ceva mai bun decat la 400... FUNDA?big grin

73 răspunsuri:
| Kesha1428 explică:

Cred ca tu ai mai mare nevoie de psiholog decat mine.Insisti pe subiectul tableta! Farate,vreau tableta, ca sa o adug la coletia de electronice, ce mai vrei?

| Kesha1428 explică (pentru MYK3):

Uite o fata de treaba! Funda :*

| Andrey77 a răspuns (pentru Kesha1428):

In primul rand ma doare fix in **** pe mine ca ai tu tableta si de toate, s-o folosesti sanatoasa.Eu am ceva mai mult, anume destula minte cat sa stiu adevarata valoare a banilor si a timpului(App vezi telefonul ala de la profilul meu...la fel am si eu.Acuma cred ca o sa mori de ciudarolling on the floor si ii ceri si tu la parinti incepi sa plangi la mamicrying-ii arati poza ca habar n-ai cum ii zice).Si apoi acum parintii iti fac toate poftele dar ia gandeste-te un pic:Cand n-o sa mai fie ei ce-o sa faci? O sa fi pe banii tai si nu cred ca o sa mai arunci cu ei.Cand o sa ai copil si o sa-ti ceara toate astea tu o sa fii dispusa sa i le iei pe toate?
Gandeste-te bine si ar trebui sa tii cont de sfaturile altora, ca nu vrem sa te omoram sau sa-ti facem rau...doar sa te ajutam. Oricum sunt sigur ca o sa intelegi tu mai incolo, acum nu cred ca poti.

| Kesha1428 explică (pentru Andrey77):

Nu o sa fug la mami sa-i cer cea ce ai tu la profil.Ma doare undeva ca il ai si tu casa.NU am nevoie de toate chinezariile pe care le cumperi si tu.Rable...Da,cand o sa am copil, o sa fac tot ce pot incat sa-i cumpar tot, sa-i dau luna si stelele.stiu cat de importanti sunt bani,insa nu cred insa ca voi, mai ales TU imi vrei binele. Spunandu-mi ca sunt fitoasa, si ca ai mei ar trebuisa imi ia telefnul si restul si sa imi inlocuiasca cu nu stiu eu ce prosti ca sa imi iasa fitele din cap.Asta nu inseamna a vrea binele cuiva, asta inseamna al ataca cat de tare poti.si de aici incolo pun punct la aceasta contrazicere intre tine si mine si nu o sa-ti mai raspund la nimic si daca ma provoci te ingnor...O zii buna!

| Kesha1428 explică (pentru Andrey77):

Si ce ai tu la profil cred ca e un Samsung galaxy nu stiu cat

| Kesha1428 explică (pentru Andrey77):

E un Samsung galaxy-s-ii http://www.google.ro/......tp?/imgres si ia si o poza, se afla si pe varianta alba.:P

| Andrey77 a răspuns (pentru Kesha1428):

=))=))=))Deci mor de ras fata draga=))=))=))
Lol e iPhone 4s
Apropo nu e chinezarie, e produs original Apple se fabrica in California, SUA...http://www.vantigsm.ro/apple-iphone-4s-pret.html

Uite citeste cate ceva despre produs sa mai afli cate ceva aicihttp://www.apple.com/ro/iphone/

| Kesha1428 explică (pentru Andrey77):

Uite ce e:in primul rand bravo tie ca ai nu stiu eu ce telefon,ipad, iphone sau ce o fii el, asa ca la revedere.(app:nu ma intereseaza informatiile despre el) Pa-pa si sper sa nu ne mai auzim...wave

| Andrey77 a răspuns (pentru Kesha1428):

Interesant faptul ca vrei sa ramai proasta si iti lace asa...pai pa pa si bafta in a afla cum se porneste tableta aia!=) )

EDIT:Auzi eu macar ti-am dem. ca esti proasta, nu ma fa prost ca tu habar n-ai nimic de electronice, deci normal ca stiu sa o pornesc... Oricum o generatie care fuge dupa gadgeturi scumpe ca sa le puna la terasa sa se dea mari cu ele.N-ai ce-i facesadsadsad

| Kanghu a răspuns:

Nu va mai bateti cu morile de vant. Asta e generatia de azi. Foame de gadgeturi, si mai culmea, foame de gadgeturi de care nu ai nevoie. "4-7 milioane, adica e putin". Am injurat, am combatat, dar cretinitatea creste. Asta e generatia asta, si nu se poate schimba prea curand. Unde e Antonescu ala?

| Kesha1428 explică (pentru Andrey77):

Draga,stiu cum se porneste tableta! Ca dor nu-s tu...si prost ramai tu, ca asa te-a facut maica-ta!

| Kesha1428 explică (pentru Kanghu):

Draga generatia asta e mult mai buna decat generatia voastra de comunisti, abia stiti cum sa mancati.Cred ca va trebuie tutorial de pe youtube ca sa va arate cum sa bagati lingura in ciorba si s-o bagati in gura! Comunisti dracu! Crein esti tu de cand te-a facut mata!

| skama18 a răspuns:

Mi se pare mie sau aste sunt fite...ai de toate dar sunt sigur k nu sti nici macar sa folosesti pc ul, da pai laptopul, vrei si tu o tableta sa joci si tu ultima fita ANGRY BIRDS si sa iti impresionezi colegii la scoala.da nu am nimic k tine ia-ti, iti recomand una de cel putin 500 de euro k astea ieftine nu's bune
http://www.emag.ro/......7500-WHITE uite si un link, e cv de claitate

| ReiVaN a răspuns:

Pisii altii muncesc 1 luna pentru 7 milioane.copii de bani gata fara viziune adevarata despre viata...

| SteFFLY123 a răspuns:

Sti cv? Nu te mai lauda atat ca ti se apleaca. rau de tothappy ca zic eu cca in real cred ca esti vai de tine. cersesti bani pentru paine! cmperi tu tot felul de chesti ca n-ai ce face.Ca esti premiata la scoala si etc?! Ca o imprumuti tu pe maicata? FA gandeste-te ca de la ea ai bani! de pachet sau ceva. Gandeste-te putin daca aveai atati bani si zici ca 4 mill e eftin dc nu-ti cumperi ma una la 20 mill? Cumperi ieftinituri la 4 mill? app tu ai touch screen? invata macar cum se scrie si dupa aia laudate cu tot felul de chesti pe care nu le ai!happy

| RazvanStan99 a răspuns:

Stiu eu.Zi ca isi bat joc da tine colegii ca nai tableta si ca nu vrei sa fii batjocorita.Incearca!happy

| Kesha1428 explică (pentru SteFFLY123):

Bine MĂ ca sti tu cum se scrie...de aia ai scris corect.Si sa stii ca FĂ e măta! Daca ai ID iti arat tot ce am enumerat, ca doar nu stau in grajd ca tine, am zis ca mi se pare ieftin la 4-7 milioane, ca daca era ziceam ca e ieftin la 20, sti ceva mă, imi pare rau pentru voi, insa nu e vina mea ca sunteti prosti si nu aveti bani si sunteti saraci si invidiosi!

| Kesha1428 explică (pentru RazvanStan99):

Merci.ute si un baiat de treaba, nu ca tori invidiosii de mai sus...happy

| Kesha1428 explică (pentru ReiVaN):

Nu-s copil de bani gata, altfel voiam tableta la 30 de milioane.

| dinulia94 a răspuns:

De anul nou mi-a facut si mie mama un cadou -o tableta HP- si sincer doar prima saptamana am stat cu ochii doar pe el.dar acum sta intr-un colt cu praf pe el...cind ai laptop, telefon touchscreen si un calculator -tableta e un obiect destul de plictisitor happy crede-ma

| Kesha1428 explică (pentru dinulia94):

Nu mi-o dai mie?laughing

| dinulia94 a răspuns (pentru Kesha1428):

Cu placere happy big grin doar ca locuiesc in r.moldova

| Kesha1428 explică (pentru dinulia94):

E.mi-o trimiti prin posta.nu serios nu ai vrea sa o vinzi, si daca da cu cat? big grin

| MYK3 a răspuns (pentru Kesha1428):

E un iphone 4 sau 4s :*

Răspuns utilizator avertizat
| Kesha1428 explică (pentru cuticaadrian):

Cine vorbeste de lauda!laughing

Răspuns utilizator avertizat
| ExtremaZilei2 a răspuns:

Iti voi spune cum a fost la mine. Cam un an i-am batut la cap sa imi ia o placa de indreptat parul. Parintii mei nu au fost de acord si l-am intrebat da in loc de placa ar fi de acord sa imi ia o tableta si au fost de acord. Pentru tablete intre 4- 7 mil uite aici cateva link-uri... : http://domo.ro/Computere/Tablete/Tablete/Odys/Tableta_Odys_Loox_-_black, http://domo.ro/......ch_AllDro, eu ti-o recomand pe asta este foarte buna : http://domo.ro/......dro_SPEED, http://domo.ro/......sspeed_E1, http://domo.ro/......_TAB_R703G * Sper sa iti fi fost de folos... :D

| ExtremaZilei2 a răspuns (pentru RazvanStan99):

Nu va merge pentru ca si eu am facut la fel cu placa de indreptat parul si a zis ca daca unu isi cumpara un leu terbuie sa am si eu unul... Parintiii...

| ExtremaZilei2 a răspuns (pentru ExtremaZilei2):

Fa un compromis spune-i ca vei renunta la ceva pentru tableta... big grin