| Kesha1428 a întrebat:

Cum as putea sa o conving pe mama sa-mi ia o tableta de la 4 la 7 milioane(lei vechi) adica e putin, dar nu stiu cum sa-i zic, sa nu o enervez, deoarece mi s-a mai luat si nintendo DS, laptop, paystation 2, schede pentru nintendo, telefon cu tounch screen, calculator.Si nu stiu cum sa formulez intrebarea.Parca mi-e si jena...batting eyelasheshee hee va rog, cine imi da cel mai bun mod si cea mai buna replica si s-o incerc sa mearga ii dau FUNDA! Please, ajutor!

Răspuns Câştigător
| MYK3 a răspuns:

Spune-i ca de 2 zile toti se lauda cu tablete si zii ca vrei si tu una! in legatura cu fitele :LASATI MA FATA IN PACE daca are bani ce aveti voi de acolo: si incearca sa iei ceva mai bun decat la 400... FUNDA?big grin

73 răspunsuri:
| LuffyPirateKing a răspuns:

Tounch screen? laughing))))) se zice touch screen

| daniel_2936 a răspuns:

Lasati,fata in pace.Ca si eu vreau tableta, dar mi s-a promis daca iau
premiul 1

| ovidiu2400 a răspuns (pentru Kesha1428):

Fata draga, nici unul dintre noi nu innebuneste ci pur si simplu iti vrem binele si chiar daca ma vei considera unul dintre ei sa stii ca nu sunt, cunosc astfel de "tentatii" dar ai spus chiar tu "m-am plictisit de restul" si crede-ma, te vei plictisi si de asta. Si eu am fost la olimpiada tot la Romana la etapa nationala si desi imi doream si inca imi doresc un playstation3, cunosc valoare banului. Imi cer scuze daca te-am suparat si in plus poti sa faci ce vrei, este viata ta, dar daca ai fi tu in locul parintilor tai? Acum, fara sa fiu cinic sau ceva, sunt in clasa a VIII-A, mare branza dar fiecare coleg din clasa mea isi cunoaste situatia. Respect pentru parintii tai pentru ca sunt unii dintre putinii care isi indeplinesc multe dintre promisiunile pe care le fac dar in schimb tu nu trebuie sa abuzezi

| Petrov_Iuliyk_1997 a răspuns:

Auzi ma, tu nu vezi cum vorbesti? ai de abia 10-12 ani si te lauzi ca esti mare doamna! Sa zici mersi ca ai macar atat.Ca daca eram eu in locul lu mata, cred mai mult de un calculator la mana a 2-a nu-ti luam, la cate fite ai in cap.Si daca te crezi mare.......atunci de ce nu-ti faci, mama, singura viata? ai zis ca te imprumiti la mama ta, ca 4-7 mil.e ieftin daca zici ca ai atatia bani, inseamna ca poti sa-ti cumperi ce vrei tu din banii tai.Si draguta nu mai incerca sa prostesti pe nimeni ca nu iti merge.

| Kesha1428 explică (pentru Petrov_Iuliyk_1997):

Te-ai trezit si tu! A trecut timpul raspunsului intrebarii asteia de mult... mi-am luat deja tableta! laughing Nu cred ca ai tu dreptul sa ma faci in anumite feluri atata timp cat nu ma cunosti! happy Sincer. Am 14 ani daca vrei sa stii... Nu am fite, dar din catev stiu prin scris intonatia nu se potrivestte. Eu am enumerat ca am mai multe lucruri si nu stiam cum sa le cer alor mei inca ceva. ma rog, prea greu de ineles. Merci pentru timpul acordat! happy O zi buna!

| tibikeredbull a răspuns (pentru PufuleţiCuCaramel):

Pai poti sati strangi bani chiar tu sau poti sa iei 2 note sau 3 note bune si intreabai daca iti cumpara tableta bafta zi-mi daca a mers
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| bogboy101 a răspuns (pentru Kesha1428):

Cred

| GabeN a răspuns:

Eu zic să mai treci pe la școală și sa înveți să tastezi cât de cât pe tastatură și apoi spune că vrei iPad sau alte minunății. Dacă aș fi în locul părinților tăi nu ți.aș lua nimic.
Și eu am un telefon care este bun, părerea mea, și nu caut pe internet despre sfaturi cum să fiu răsfațat și pupat în c*r de către părinți. Învață să fii mai conservatoare în privința banilor iar la faza că am împrumutat-o pe mama cu bani, n.am mai auzit așa ceva.Nu mă bag în viața ta, dar nu vei ajunge prea bine

| DumpyDuck a răspuns:

Fite mai mari nu am vazut rolling on the floor)

| John1973 a răspuns:

Te plangi la ea pana o zapacest de cap http://bit.ly/1r4WEwd

| Omza a răspuns:

Fata, te cam lauzi auzi, ce ar fi sa te duci la parintii tai si zile ce leai spus si atunci cand tiau luat laptop, pc, etc, asta daca nu ai mintit, desigur, haha

| Tavi_Costin_2003 a răspuns:

Ți-ai mai luat tableta? laughing)