| GabrielaIoana a întrebat:

Cum conectez un dvd vortex 2307A la tv? Am un cablu cu cate 3 mufe de culori galben, alb si rosu. La tv am vazut ca arata exact culoarea unde trebuie sa bagi dar la dvd are 7 spatii de diverse culori. Nu ma pricep la asa ceva de aceea intreb, in ce ordine trebuie puse cablurile? Dvd are langa spatii cate un simbol dar nu imi dau seama ce inseamna, Funda la primul raspuns!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cu placere! wave bye, bye

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Tu respecti culorile rosu alb si galben!
Daca ai rosu de doua ori bagi cablul in a doua mufa rosie cum te uiti la el de la spate (de le stanga la dreapta).
Daca nu ma insel alb e prima de sus (din stanga) galben e ultima de sus si rosu e prima sau a treia de jos. E o asezare standard a mufelor.

| GabrielaIoana explică (pentru neluL):

Voi incerca, multumesc!

| neluL a răspuns (pentru GabrielaIoana):

Cu placere! wave bye, bye