| petre1958 a întrebat:

Cum descarci poze in calculator de pe o memorie microsd?

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Iti trebuie un "card reader".
Cardul microSD il bagi in card reader si asta il conectezi la calculator prin cablu USB

| petre1958 explică (pentru horia2012):

Calculatorul e prevazut cu card reader.

| horia2012 a răspuns:

Daca card reader-ul de la calculator nu-l vede, inseamna ca nu ai driverul de card reader instalat.

| 50deBANI a răspuns:

Este de cumparat "un fel de stick" care are mai multe locuri libere pentru diferite carduri SD, iar tu introduci carul in locul care se potriveste si acel stick in introduci la USB
(acest "stick" este universal....adica pentru orice card)
Daca vrei numai pentru microSD este un stick, care are un loc in care introduci cardur si un cap care se introduce la USB
Poza aici:
https://www.google.ro/......ps?/search

| petre1958 explică (pentru 50deBANI):

Multumesc pentru raspuns.Calculatorul e prevazut cu card reader.L-am introdus in locasul potrivit, dar nu functioneaza.Cardul e bun functionand in alt aparat.