| denisTiky a întrebat:

Cum faci ca atunci cand un utilizator spre exemplu descarca un fisier de pe internet, calculatorul pe care a descarcat, sa primeasca reset dupa o repornire si sa se stearga automat acel fisier? Sistemul de operare al calculatorului fiind windows. funda!

3 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Solutia se numeste Deep Freeze. Scolile si universitatile o folosesc pentru a sterge orice modificare cand ii dai shutdown.

| doctorandus a răspuns (pentru UserRo10):

Cu observația că Deep Freeze e făcut benevol de administratorul de sistem și nu-l poți forța de la distanță (i-ar dacă ți-ar reuși asta ar fi ilegal).

| denisTiky explică (pentru UserRo10):

Si prin acest Deep Freeze poti sa restabilesti orice fel de modificare? precum parole de la utilizatori, aplicatii care sa reapara dupa stergerea lor, etc?