| Dav1d a întrebat:

Cum instalez windows?
Ps:imi apare o fereastra neagra cu mai multe optiuni safemode, safemode with network start normally, iar apoi eu dau pe start normally si imi incarca window-sul (stiti acea fereastra in care iti apare sigla windows profesional xp) si pe urma se. restarteaza si o ia de la captat. ce trebuie sa fac? Azi am luat un windows (windows xp sp3) si nu stiu cum sa fac sa-l instalez! please help me! funda!

Răspuns Câştigător
| Dav1d explică (pentru soul2soull):

Mie nu mi se deschide windows! aia e problema!

| soul2soull a răspuns (pentru Dav1d):

Restarteaza calculatorulcu cd-ul bagat va scrie press any key to boot apesi orice tasta si va incepe sa instaleze daca cu vrea asa mai dai un restart si tine apasat tasta f12 o sa apara un meniu selecteaza cu sagetile sus jos cd rom si apasa enter

| Dav1d explică (pentru soul2soull):

Am gasit ceva mai bun pe siteu care mi l-ai dat

| soul2soull a răspuns (pentru Dav1d):

Foarte bine

| Dav1d explică (pentru soul2soull):

Da-mi adresa ta de email pentru orice nemlamurire.

| soul2soull a răspuns (pentru Dav1d):

Ai PM

11 răspunsuri:
| samur1 a răspuns:

Trenuie sa fie butabil cd-ul.da restart si tine apasat enter.

| Dav1d explică (pentru samur1):

Am o filmare daca ai vrea sa vezi cei de facut

| soul2soull a răspuns (pentru samur1):

Restart si enter si daca din bios nu are setat pe first device cd-rom ai sa tii ENTEr pana ai sa te plictisesti corect?

si se scrie bootabil

| Dav1d explică (pentru samur1):

Cd-ul nu e butabil sad

| georgeintreaba a răspuns:

Intri in ''BIOS''si sus acolo iti va aparea o bara cu mai multe optiuni.Dai sus acolo pe BOOT. Dupa ce ai dat pe Boot selectezi sa intre pe cd/dvd si salvezi.