| Vlad_Trofin_1989 a întrebat:

Cum pot face la un motor sa-i schimb sensul de rotatie...fara sa ii schimb firele... vreau de la buton cand apas intr-o parte sa mearga in dreapta si cand apas in cealalta sa mearga in stanga

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poate ne spui despre ce motor este vorba si daca ai cunostinte din domeniul electric.

| Vlad_Trofin_1989 explică (pentru neutrino):

Motor de masina de spalat...nu stiu exact..am inteles ca se poate folosind un releu

| K0sti a răspuns:

Decat sa pui intrebari aiurea si sa primesti raspunsuri la fel, mai bine ai cauta pe Google!
http://www.emil.matei.ro/mms.php

| Marian001 a răspuns:

EheelaughingFlori nu vrei? Cum vrei sa schimbi sensul de rotatie daca nu schimbi firele?laughingEventual ar trebui sa ai un motor mare, fire dublu, si legi inveres pe fiecarehappydar nu cred ca se poatehappy
Bafta oricumhappy

| Vlad_Trofin_1989 explică (pentru Marian001):

Poii la masina de spalat cand o ia in dreapta cuva... apoi in stanga.si etc.cine schimba firele? nu e ceva automat?

| Vlad_Trofin_1989 explică:

La masina de spalat cum se invarte cuva in toate partile? cine schimba firele? Nu mai ziceti ca nu am cum daca nu va pricepeti